Deus Ex: Mankind Divided açıklandı!

Uzun zamandır ağızdan ağıza dolaşan oyun, nihayet resmi olarak duyuruldu!

Yeni bir Deus Ex oyunu geliyor!

Square Enix, ünlü serinin yeni oyunu Deus Ex: Mankind Divided'ı açıkladı. Bu oyun, sevilen cyberpunk serisinin 2011 yılında yayımlanan Deus Ex: Human Revolution oyunundan beri ilk büyük yayımı olacak. 

Yeni oyun, Human Revolution'ın iki yıl sonrasında geçiyor ve bir kez daha ana karakter olarak Adam Jensen'i barındıracak. Game Informer'da belirtildiğine göre Mankind Divided, sadece yeni oyun döngüleri değil, seçilebilecek yeni güçlendirmeler (augmentations) de bulunduracak. Ayrıca daha açık sonlar bulunacak ve karşılaştığınız durumları çözmek için daha fazla seçeneğiniz olacak. Bunlar dışında ise oyun hakkında açıklanan çok fazla bir şey bulunmuyor. Oyun Xbox One, PlayStation 4 ve PC için yayımlanacak ancak henüz bir tarih belirtilmiş değil.

Görünene göre Square Enix'in asıl planı, oyunu uzun ve özenli bir "interaktif tanıtım" ile açıklamaktı ve bu planın içerisinde saatler süren, bir hücrede volta atan bir adamın Twitch yayını da bulunmaktaydı. Ancak bir Rus internet sitesinin bu planı sızdırması, planı bozdu. Kampanya, geçtiğimiz gün başlamıştı; bir grup şifreli ipucunu içermekteydi ve devam eden Twitch yayını sırasında izleyiciler, kurgusal bir sorgunun nasıl süreceğine karar vermekteydi. Tanıtım kampanyası ayrıca Instagram üzerinde kısa videolar ve büyük ihtimal ile bir LinkedIn sayfasını bile içermekteydi. Kampanya ilk başladığı sırada Square Enix sadece bu oyunun "Batı stüdyolarından birinin" sıradaki büyük yayımı olduğunu söylemekteydi.

Ancak gerçekleşen bütün bunlar oyunun ilk resmi açıklaması olsa da, yeni bir Deus Ex oyunu üzerinde çalışıldığını biliyorduk. Geliştirici Eidos Montreal'in yeni oyun motoru Dawn Engine'in geçtiğimiz yıl gerçekleşen tanıtımında, serinin yeni oyununun nasıl gözükebileceği hakkında ufak bir gösterim yapılmıştı.

Bu tanıtım sırasında, yeni Dawn Engine'in gelecekteki Deus Ex evreni projelerinin belkemiği olacağını söylemişti...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ilk Deus Ex super bir oyunken tutup icine s.ctilar o yetmiyor bu sefer temelli gomecekler aferim koclar alkislar sirketten.

fragmana bakılırsa eidos dan yine muazzam bir oyun geliyor diyebiliriz...

oyun Dx12 geliyor bilginize haberler yapılmış Deus Ex: Mankind Divided will support DX12 and TressFX 3.0 We already posted earlier this week that Eidos is to release Deus Ex: Mankind Divided, a video plus some more info has been added now. The PC version of this game will be DirectX 12 compatible and for AMD it will support TressFX 3.0 technology. Video after the break. Deus Ex: Mankind Divided directly follows the aftermath of the Aug Incident, a day when mechanically augmented citizens all over the world were stripped of control over their minds and bodies, resulting in the deaths of millions of innocents. The year is now 2029, and the golden era of augmentations is over. Mechanically augmented humans have been deemed outcasts and segregated from the rest of society. Crime and acts of terror serve as a thin veil to cover up an overarching conspiracy aimed at controlling the future of mankind. Below the announcement trailer. https://www.youtube.com/watch?v=syywnSpIVok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir