Dev bir mobil hizmet daha kayıp gidiyor!

Microsoft'un bu bedava hizmeti, emektar işletim sistemiyle birlikte tarih olmaya hazırlanıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Mobile için My Phone kapanıyor!
Microsoft, isteyenlere içeriğin fiziksel bir kopyasını da gönderecek

Microsoft, Windows Phone 7'yi sürdükten itibaren eski mobil işletim sistemi Windows Mobile desteğini yavaş yavaş geri çekmeye başladı. Microsoft, Windows Mobile 6.x cihazlarına bir mesaj göndererek 'My Phone' hizmetinin kapatılacağını duyurdu.

My Phone, Windows Phone 7'de Windows Live ile sunulan hizmetlere benzer hizmetler sunuyordu: Kişi eşitleme (şimdi Windows Live ile yapılıyor) ve kayıp telefonları bulma. My Phone ile telefon verilerini sunuculara yedeklemek de mümkündü. Tüm bu hizmetler Windows Mobile'da ücretsiz olarak sunuluyordu. Bu özellikler, Windows Phone 7 kullanıcılarına sunulmuyor.

Windows Mobile kullanıcıları, 7 Ağustos 2011'den itibaren My Phone ile eşitleme yapamayacaklar. Bu tarihten itibaren tüm veriler otomatik olarak kullanıcının SkyDrive'ına aktarılacak (videolar, müzikler, belgeler ve favoriler hariç). Buna ek olarak Windows Mobile kullanıcıları, 15 Temmuz 2011'den itibaren Windows Marketplace for Mobile'a da erişemeyecekler. Ancak Marketplace'e mobil cihazlarla erişmek mümkün olacak.

Konu ile ilgilenenler, ayrıntılı bilgiyi Microsoft'un ilgili makalesinde bulabilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bill gatesinki hem micro hem soft

eskileri bitirmek iy ibir yol bence

Aman kullanan mı kaldı artık yahu. Amerika'da bile yok artık. Orası zaten ha-babam tüketici toplum. Biz de son 10 yılda çok farklı değiliz, sorun yok adamlar için, geç bile kaldılar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play