Dev kapasiteli sabit disk dönemi

Seagate, 2 TB kapasiteli yeni hard disklerini Türkiye'de müşterilerinin hizmetine sunuyor.

Seagate'den 2 TB kapasiteli harici HDD

Seagate, ödüllü FreeAgent harici disk ailesinin kapasitesini yükseltti. 500 GB ile 1,5 TB arasında kapasite seçenekleriyle sunulan FreeAgent Desk ve FreeAgent Xtreme disklerinin 2 TB kapasitesi Türkiye'de müşterilerinin hizmetine sunuluyor. Seagate FreeAgent ailesi; fotoğraf, video ve müzik gibi değerli dijital içerikleri depolamayı, paylaşmayı ve korumayı kolaylaştıran çarpıcı masaüstü seçenekler içeriyor.

Seagate'in en gözde ürünlerinden biri olan ve 2 TB kapasiteye ulaşan FreeAgent harici disklerine; 600 binin üzerinde dijital fotoğraf veya 30 bin saatin üzerinde dijital müzik veya 2 bin saatin üzerinde dijital video veya 1000 adet bilgisayar oyunu veya bunların bir kombinasyonu sığabiliyor.

Yüksek kapasitede, güvenilir, kullanımı kolay ve çekici tasarıma sahip çözümler sunarak daha fazla kişinin dijital medya arşivlerini yedekleme ve paylaşma keyfi yaşamalarını sağlayan Seagate, kapasitelerini artırdığı harici diskleri FreeAgent Desk'i 319 $ + KDV, FreeAgent Xtreme'i ise 349 $ + KDV fiyatlarıyla ve 5 yıl limitli garanti farkıyla tüketicilerin hizmetine sunuyor.

2 TB kapasiteye kadara depolama imkanı sunan FreeAgent Desk ile FreeAgent XTreme disklerinin düz ve modern tasarımları, çalışma alanını genişletmek için yatay ve dikey yerleştirme seçenekleri sunuyor. FreeAgent Desk diski; USB 2.0 arayüzüyle çalışan yüksek kapasiteli bir çözüm olma özelliği taşıyor. FreeAgent XTreme diski ise; eSATA, USB 2.0 ve FireWire 400 olmak üzere üç arayüzü destekleyen, koyu siyah renkte yüksek kapasiteli bir depolama çözümü olarak öne çıkıyor.

basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

DÖNÜŞ HIZI NE?

başlığı okuyunca dahili sabit disk anladım, ama harici diskmiş.ayrıca biraz daha detaylı bilgi verilebilirmiş içindeki disk hakkında, hangi seri,kaç plaka, ön bellek gibi, ayrıca bu seagetlerin meşhur firmware hatalı disklerinden sonra bu markaya olan güven fazlasıyla düştü.isterlerse garantiyi 10 yıl yapsınlar.durduk yere arşivini kaybetmek riski bence her kullanıcının alabileceği bir risk değil...

bu firmaların hala hdd üretmesi çok saçma adamların elinde ssd yani ingilizce: Solid State Drive türkçe: Katı Hal Sürücüsü varken hala bu eski teknolojiyle bizi uyutuyorlar
http://www.youtube.com/watch?v=pJMGAdpCLVg
bir izleyin bu videoyu ne demek istediğimi anlarsınız.
'cnr'

Western Digital 4 terabyte lık harddiski çıkardı, seagate her zaman biraz geriden takip ediyor anlaşılan. Zaten seagate zamanında 500gb lık hddlerin hatalı çıkması nedeniyle çok büyük itibar kaybetti, bu firmaya güvenipde hdd alamam.

mesutserifoglu'nun dediği gibi isterse 10 yıl garanti versinler...
Arşivimi kaybettikten sonra daha seagate in yanından bile geçmem.
Birde adamların hiç umrunda değil yaa. Varmı böyle bir şirket anlayışı!

Daha 3 hafta önce aldık bi freeagent arkadaşların dediği gibi arşivimden oldum. Müzikler programlar neyse bulunur bir şekilde ama resimlerimi kaybettiğime üzüldüm. Freeagenti de sitede üyelerin kullanıp yaptığı incelemeden okuduğum tavsiyeler üzerine aldım. Şuan teknik serviste 10 gün oldu düzgün çalışıp çalışmadığı incelenecekmis . Artık umurumda değil ben arşivimden olduktan sonra... Sevmisim çalışıp çalışmamasını.

ben 1.5 tb ve 500 gb ve tüm pclerimde seagate kullanıyorum çok memnunum 1 yılı geçti süperler ne tıklama sesi nede başka bir sorun...

haklısın arkadaşım
arşiv kaybedildikten sonra üstüne para iadesi yapsalar ne yazar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir