Dev Microsoft güncellemesi geliyor!

10 değil, 20 değil... Bakın Microsoft, Nisan yamalarıyla kaç farklı açığı kapatacak...

  • Zeynel A. Öztürk
Dev Microsoft güncellemesi geliyor!
64 açığı gidereck 17 güncelleme, Salı günü geliyor

Microsoft, önümüzdeki Salı yayınlayacağı 17 güncelleme ile Windows, Internet Explorer, Office ve daha fazlasında 64 açığı giderecek. Microsoft'a göre bu güncelleme, Ekim 2010'da yayınlanan yamalardan 15 daha fazla açığı kapatacak.

17 güncellemenin 9'u Microsoft'un en yüksek tehdit seviyesi olan 'Kritik' kategorisinde. Geri kalan 8'i ise ikinci en yüksek seviye olan 'Önemli'ye sahip. Microsoft yamanın MHTML protokol denetimcisindeki sorunları ve bir açığı gidereceğini söylüyor. Yamalar, aynı zamanda Windows Server Message Block (SMB) ağında ve bir dosya paylaşım protokolünde yer alan bir hatayı da giderecek.

Diğer güncellemeler Office, Internet Explorer, Visual Studio, .Net ve GDI+'daki bir veya daha fazla açığı kapatacak. Yamalar 12 Nisan Salı günü Windows Update'de yayında olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

microsoft isletim sistemin iyi ama su yama olayinda radikal tedbiler alman lazim

usta bu win 7 de kullanımda (KB971033) Güncellemesi yapılmaması gerekıyorkı 7 kullanabılelım pekı bu yenı guncellemelerdede olacakmı bu na bbenzer birsey

güncellemeleri hemen yüklüyorum. faydası oluyor

yine salı günü takıntısı kafayı yememek elde değil

Güncellemeler kaç mb olacak :S

Dev güncelleme değil dev yama bu.

Ne Windows'muş arkadaş! Yamaya yamaya kapanmadı delikler...

bari servis paketi yayınlasalar da tek seferde işi bitirseydik...

doğru düzgün yapsalar güncellemeye gerek kalmaz

Dev güncelleme değil dev yama bu.
-----------------------------------------------
yamanandan değil yamanmayandan kork

yamanmayandan degil, yamayandan kork!

yama yama deyip sistemi baştan kurduruyorlar valla

asıl yamamayanlaştıramadıklarımızdan kork , yamayanlaştırdıklarımızdan değil. Siz yamamayanlaştıramadıklarımızdanmısınız ?
Ayrıca yamalasakta mı saklasak yamamasaktamı saklasak , o da ayrı bir sorun ? :(

@Tunch

Güncellemeye her zaman gerek vardır! Bütün programlar güncellenir. Kimse Allah değilki önceden tahmin etsin. Adamlar da size yaranamıyor. İstemiyorsan yüklemezsin kardeşim.

Geçtiğimiz hafta sonu, Hardiskimi bilmeden böldüm. Peki bunu geri döndürmenin imkanı yok mu? diye 1 yardım mesajı yazmıştım ama araki bulasın. Dedektif mi olmak lazım?

bugün 12 nisan hala yayınlannmadı ne zaman yayınlanacak?

Yamaya karşı olanlar neden karşısınız anlamış değilim adamlar eksiklerini gediklerini gideriyorlar buna rağmen yaranamıyorlar satış sonrası destek bu orjinal kullananda korsan kullananda faydalanıyor.Başka hangi sektörde var bu destek ayakkabı aldınız diyelim satıcı 2 ay sonra ayakkabı tabanındaki malzemenin daha iyisi geldi geliştirdik getirin ayakkabı tabanınızı değiştirelim mi? diyor örnekler çoğaltılabilir.Karı kazancı ne microsoftun yama başına prim mi alıyor adam ürününün arkasında duruyor keşke herkes bu bilinçte iş ahlakında olsa microsoft fanatiği değilim tabi ki benimde beğenmediğim noktalar var ama yama konusunda suçlamaları hak etmediklerini düşünüyorum.Hard diski bölen arkadaş "partitation magic" adlı programı bir araştır istersen sürücü bölme/birleştirme programı.

Yamalar şu an indirilmeye hazır toplam 92.6 mb kotadan yiyecek diyip indirmemezlik yapmayın zira kapatılmayan bir açıktan ileri gelen bir virüs yapacağı internet aktiviteleriyle çok daha fazlasını kotanızdan yiyebilir.

bence işletim sistemi güncellemesine karşı olanlar laboratuvar ortamında incelemeye alınmalı. beyinlerinin nasıl çalıştığını çok merak ettim.

güncellemeleri bugun yukledım ve bilgişsayarım bir daha acılmadı format atmak durumunda kaldım güncellemelerde hata olabilir mi aynı sorun baskasındada oldu mu?

Yok bende yükledim güncellemeleri her hangi bir sorun yok güncellemelerde hata olduğunu sanmıyorum.Başka bir sorundan kaynaklamış ve güncellemeye tesadüf etmiş olabilir.

Microsoft yıllardır bir işletim sistemi çıkarır ve kısa süre sonra ilk yamayı hazırlamaya başladığını duyurur. Para kazanmak için aceleye getirmek yerine daha sağlam bi işletim sistemi yapsınlar. Gözden kaçan açıklar olsada daha az olur. Ondan sonra gerektikçe ufak tefek yamalarla iş yürür. Bir işletim sistemine onca para verip sonrada yamalanmasını izlemek beni hiç mutlu etmiyor açıkçası.

O yüzden acele etmeden sağlam bi sistem yapsınlar ve belli aralıklarla yama değil güncelleme yayınlasınlar, yeni özellikler eklesinler. Onca para verdiğim bir işletim sisteminden beklediğim budur.

bende güncellemeleri yaptım,2007 offise yazılımını 2010 yükseltmiştim,güncellemeden sonra offise (ev ve öğrenci sürümüm) çalışmadı,microsoftan destek alıp düzelttim.gayet iyi bir şekilde çalışıyor,arkadaşlar yamaları düzenli bir şekilde indirip kuralım derim ben kişişel görüşüm...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play