NetApp Türkiye yatırımlarına devam edecek!

Türkiye'deki büyümesini hızla sürdüren dev şirket, gelecek planlarını açıkladı. İşte yeni hedef..

"Türkiye veri depolama pazarında olgunlaşıyor"

"Türkiye veri depolama pazarında olgunlaşıyor"
Juan De Zulueta

Türkiye pazarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Juan De Zulueta, Türkiye veri depolama pazarında inanılmaz bir gelişme yaşandığını, sektörün olgun bir sektör olma yolunda ilerlediğini ve NetApp'ın kısa zamanda pazarın lider oyuncusu olacağına inandıklarını dile getirdi

NetApp Türkiye Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı ise NetApp'ın stratejik olarak sadece satış kanallarına yapılan yatırımlar ile büyümesini sürdürdüğünü vurgulayarak "Sadece veri depolama çözümleri ve yönetimi alanında faaliyet gösteriyoruz. Bu sebeple uyguladığımız büyüme modeli için organik büyüme diyebiliriz. Bizim için asıl önemli olan nokta, satış kanalı sayımızın artışından ziyade, ürün ve servislerimizin satışını doğru yapabilecek, yetkin iş ortakları ile çalışabilmek. " dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

"Firmalar aslında IT altyapıları için maliyetli hizmetler satın almakta, ama baktığınız zaman alınan hizmetlerin küçük bir kısmı gerçekten kullanılıyor. NetApp olarak, ihtiyaca özel, her ölçekten firmaya esnek hareket edebilmelerini sağlayan altyapı çözümleri sunuyoruz. Özellikle, KOBİ'lere sunduğumuz uygun maliyetli hizmetler ile onları yatırım yapmaya teşvik ediyoruz. Finans ve telekomunikasyon dahil olmak üzere özel sektörden kamuya çok geniş bir müşteri portfoyümüz bulunmakta. Türkiye'de çok ciddi sayıda müşterimiz var ve müşteri sayımızda her yıl yüzde 50'lik bir artış kaydediyoruz."

Aslında farkında olmadan neredeyse herkesin bir NetApp kullanıcısı olduğuna da değinen Yumrukçallı, "Dünya'da iPod, iPhone, Facebook, Google ve Yahoo kullanıcılarından tutun da,Türkiye'de kariyer.net, secretcv.com, Superonline, GittiGidiyor.com, Sahibinden.com, Hepsiburada.com gibi servisleri kullananlara kadar herkes aslında birer NetApp kullanıcısı. Sunduğumuz servisler direk son kullanıcıya yönelik olmasa da, hizmet verdiğimiz servis sağlayıcılar üzerinden son kullanıcıya da ulaşmış oluyoruz." dedi.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

NetApp Apple'a mı ait? :D

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
"Türkiye veri depolama pazarında olgunlaşıyor"
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir