Dev şirketler, sandığımız gibi değillermiş!

"Çalışması en eğlenceli 100 şirket" açıklandı; listede olanlar değil, olmayanlar çok şaşırttı!

  • Berk Toparlak
Google: Çalışması en eğlenceli iş yeri

Ünlü ekonomi ve yaşam dergisi Fortune, her yıl düzenlediği "Çalışmak İçin En İyi 100 Şirket" anketinin son sayısını yayımladı. Çalışanların iş yerindeki rahatlık ve mutluluğunun baz alındığı ankette, birçok teknoloji devi de bulunuyor.

Ancak sadece kendi alanındaki rakiplerini değil, diğer birçok dev ismi de geride bırakan Google, yine listenin açık ara birincisi olmayı başardı. Arama devinin çalışanlarına sunduğu hokey pisti, basketbol sahası, bowling salonu gibi eğlence alanları, şirketi çalışması en zevkli iş yeri yapan unsurların başında geliyor. 

Google'ın aksine diğer teknoloji devleri ise sanıldığı kadar "eğlenceli" bir çalışma ortamına sahip değiller. Yazılım devi Microsoft'un 75. sırada yer aldığı listede Intel 68, Qualcomm 11, Cisco 42'inci sırada bulunuyor.

Listenin en şaşırtan ismi ise, ilk 100'e dahi giremeyen Apple oldu. Apple'ın yanı sıra Facebook ve IBM gibi teknoloji devleri de Fortune'un listesine dahil etmediği diğer isimler. Görünüşe bakılırsa bazı iş yerleri, hayal ettiğimizden daha sıkıcı bir ortama sahipler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ee Apple'da çalışmak gugıl veya diğer komik pazarlama firmalarında çalışmaya benzemez... ciddiyet, özveri ve tabi ki kalite ister. yani herkesin kafa yapısı olarak kaldırabileceği bir şey değildir....

@22 Oca 2013 13:24 Evet evet güzel güzel zaten geliştiriciler çöplükte de yaşasa Apple'ın mükemmel mühendisleri bu duruma aldırış etmeyecekler stresten etkilenmemelerini sağlayan özel hormonlar kullanarak en iyi kaliteyi kötü ortam koşullarından etkilenmeden gönüllülükle önümüze getirecekler... bu durum geliştirme sürecini hiç etkilemez...

Apple fanboyları geliyor hazırlanın 1... 2... 3...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play