Dev şirkette büyük küçülme!

Dev şirket hakkında ortaya atılan iddialar, işlerin pek de iyi gitmediğini kanıtlıyor!

Oracle destek merkezleri kapanıyor mu?
Larry Ellison

Oracle, Avrupa'da bulnan ve 100 kişiden daha az çalışana sahip olan destek merkezlerini kapatmaya hazırlanıyor. Bu durum, yüzlerce kişinin işsiz kalması anlamını taşıyor. Register'ın iddialarına göre, bu plan Birleşik Krallık, Romanya ve Hollanda'daki bütün yazılım destek merkezlerini etkileyecek. Firmanın Avrupa'da yer alan 40 adet destek merkezi bulunmakta. Yine iddialara göre, 150'nin üstünde işin Almanya'daki destek merkezlerine kaydırılması bekleniyor. 

Oracle'ın finansal sonuçları, son zamanlarda yapılan tahminlerin altında kalıyordu. Eylül ayında Oracle'ın yaptığı açıklama, firmanın son çeyrek için gelirinin 8.6 milyar dolar olduğu yönünde idi. Bu da, beklenen artışın olmadığı anlamına gelmekteydi. Sonuçların ardından firma, kurucusu Larry Ellison'ın ayrıldığını duyurmuştu.

İsmi açıklanmayan kaynakların söylediğine göre, geçtiğimiz yıl içerisinde zaten bazı işlerin kaydırması yapılmakta ve daha ucuz destek merkezlerine yönelinmekteydi. Bu yıl ise, bütün çalışma sona ulaşacakmış gibi gözükmekte. 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Microsoft SQL Server 2014 Harika oracle ile yarışta eksiksiz fazlalarıyla gidiyor daha önemlisi Compact (embed) veriler dahi süper güçlü ve çok fonksiyonlu SQLite harika, MsSQL Compact entity desteği var. Veri sistemlerinde işlemciye bağlı farkedilir düzeyde kaliteli düzelme yaşandı. Birçok veri Oracle ile arasındaki farkları kapadı yeni güzel özellikler ekledi.

@23 Kas 2014 17:13 Bu nasıl bir viraldir ya...

yerin dibine kadar batın jobs tan aldığınız sun microsystems ı boyayıp boyayıp 15 yıldır satıyorsunuz beter olun

Sen git bir veritabanı lisansını 30 bin liraya sat, ondan sonra ben nerde yanlış yapıyorum de. Milleti bir yere kadar dolandırırsın.

Standart Emperyalist şirket davranışı; işçi insan değil köledir ve ticari maldır, kullan kullan at... Yüksek karlar için yüksek fiyatlara satış yap ve müşteriyi kendine bağımlı hale ....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir