Dev sitede büyük kaçış başladı!

2 gün öncesine kadar durmadan büyüyen bu site, şimdi kaçan üyelerinin ardından ağlıyor!

Kullanıcılar, Instagram'ı topluca bırakıyorlar mı?

Facebook, sosyal fotoğraf paylaşım devi Instagram'ı geçtiğimiz günlerde 1 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurmuştu. Facebook'un bu hamlesine olan tepkiler genel olarak olumlu da olsa, bazı sitelerin raporlarına göre kullanıcılar, toplu halde Instagram'ı terketmeye başladı.

Facebook, Instagram ile ilgili açıklamasında Instagram'ın özelliklerini geliştirmeye yoğunlaşacaklarını, sadece onu Facebook ile bütünleştirmeye odaklanmayacaklarını söylemişti. Ancak birçok kullanıcı, Twitter'da Facebook'un gizlilik ayarlarının kuşkulu olmasından yakındı ve "silme özelliği kalkmadan önce" fotoğraflarını silmek istediklerini söyledi.

Bir başka endişe ise Facebook'un daha önce satın aldığı Gowalla, Snaptu, Beluga gibi hizmetlerin tümünün kalıcı olarak kapatılmış olması. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada Instagram'ı bağımsız olarak büyüteceklerini söylemiş, Instagram CEO'su Kevin Systrom ise "Instagram uygulaması, her zaman bildiğiniz ve sevdiğiniz gibi olacak" dedi. Instagram konusundaki endişlerin yerinde olup olmadığını sanırız çok da uzak olmayan bir zamanda, hep beraber göreceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Instagram konusundaki endişlerin yerinde olup olmadığını sanırız çok da uzak olmayan bir zamanda, hep beraber göreceğiz.

**************************************************

Görünen köy kılavuz istemez!

http://www.chip.com.tr/konu/facebook-ta-yeni-skandal_32995.html

site eskisi gibi değil çok kötü olmuş resmen para ver bana der gibi duruyo

Aslında FACEBOOK'a da darbe indirmeli millet :D

bir fotoğrafcı olarak instagram kullanıyordum facebook kullanmadım nefret ettiğim bir platform instagramı alması ile bütün fotoğraflarımı silerek instagramıda terk ettim facebook denen illetin güvenirliğine hiç bir zaman inanmadım inanmıyorum

türkiyenin google plus keşfetmesi lazım

instagram a katılmayı düşünüyordum ama facebook un satın aldığını öğrenince vazgeçtim :(

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir