Dev siteden Firefox'a destek!

Dev site, beklenmedik bir hamleyle Firefox'da yer alan bu önemli özelliği destekleme kararı aldı!

Twitter'dan "Beni izleme" desteği!

Sosyal durum paylaşım sitesi Twitter, Firefox'un yapımcısı Mozilla ile çalışarak gizlilik konusunda yeni bir adım attı. Buna göre Firefox'daki "Beni izleme" özelliğini etkinleştirdiğinizde Twitter, reklam ve diğer amaçlarla kullanılan üçüncü parti izleme çerezlerini kullanmayacak.

Twitter resmi hesabında yeni özellik hakkında şu gönderi yer aldı: "Federal Ticaret Komisyonu CTO'su Ed Felten, Twitter'ın Beni İzleme'yi desteklediğini söyledi." Mozilla'dan gizlilik ve politika müdürü Alex Fowler da blog gönderisinde Twitter'ın Beni izleme özelliğini desteklemesinden heyecan duyduklarını söyledi.

Beni izleme özelliğinin masaüstü Firefox kullanıcılarının yüzde 8.6'sı tarafından kullanıldığı söyleniyor. Mobil cihazlarda ise kullanıcıların yüzde 19'u Beni izleme özelliğini açık tutuyor. Firefox'un Beni izleme ayarına uyup uymamak, tamamen web sitelerine kalan bir tercih.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu ayar seçilse bile her şey web sitsinin insafına kallmışsa bunun işe yaradığını söylemek zor.Bu devirde kimde insaf kaldıki.

ghostery bu işi fazlasıyla görüyor 1000 civarı site ve (face,twitter,youtube google vs.reklam şirketlerinin çerzlerini (yasal virüsleri) engelliyor.

Bu özellik zaten var IE9'da.
Ama arkadaşın dediği gibi yine sitenin insiyatifinde çoğunlukla.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir