Dev siteye dev saldırı!

Dünyanın en çok tartışılan sitesi, bugüne dek karşılaştığı en sert saldırılarla boğuşuyor!

Wikileaks'e dev saldırı

Internet'in her türlü sırrı ifşa etmekle ünlü sitesi Wikileaks, geçen birkaç gün boyunca DDoS saldırılarına maruz kaldığını açıkladı. Halen kesilmemiş olan saldırılar uzunca bir süre, siteye erişimi zorlaştırdı.

Saniyede 10 gigabit hızla gelen saldırılar, bu işin ardında kimin olduğu sorusunu akıllara getiriyor. Wikileaks'in çok sayıda düşmanı var, ancak son dönemde yayınladıkları ABD'ye ait gizli belgeler, dev bir teknik takip projesinin ayrıntılarını gözler önüne seriyor.

DDoS saldırısının bu belgelere erişimi büyük ölçüde engellemiş olması kimisine göre bir rastlantı, kimisine göre komplo. Bu, Wikileaks'in karşılaştığı ilk saldırı değil ama bu sefer eskilerine oranla daha fazla "ateş gücü" ile başa çıkmak zorunda kaldılar. Site şu anda saldırılardan kurtulmuş durumda. Wikileaks daha önceki saldırılarda da son derece dayanıklı olduğunu göstermişti. Siteyi tamamen kapatmak çok zor olsa da bazılarının hedefi tam da bu olabilir.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Amerika kendine zarar verecek bir yapiyi icinde barindirmaz. Dikkat ederseniz wikileaks Avrupa'ya zarar verme amacli bir proje.

@15 Ağu 2012 20:46 sen fazla film izliyon galiba he :)

yapılan işin arkasında kgb....

ekvator julian assange'ı teslim etmemeli

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir