Dev tarayıcı yok olmaya bir adım daha yakın!

Microsoft, Internet Explorer 6'nın neden bir türlü ölmediğini sonunda buldu: İşte suçlu...

  • Zeynel A. Öztürk

IE 6 Geri sayım sitesine göre Internet Explorer 6'nın tüm dünyada kullanımı yüzde 10.9'a geriledi ve tek haneli rakamlara oldukça yaklaştı.

Internet Explorer 6'nın kullanım oranını dünya çapında yüzde 1'in altına düşürmeyi amaçlayan Microsoft'un meydana getirdiği web sitesine göre ABD, Türkiye, Kanada, Brezilya, Rusya, Avustralya, Yeni Zelanda ve İngiltere, IE6'yı en az kullanan ülkeler arasında. IE6'yı en az kullanan ülke ise yüzde 0.4 ile Norveç.

Diğer bir yandan kopya Windows korumasından çekinen Çin ise IE6'yı bırakmamakta diretiyor. Ülkedeki IE6 kullanım oranı yüzde 33.9 ve onu yüzde 22.3 ile Güney Kore takip ediyor. Bu ülkeler, IE6'nın bir türlü ölmemesinde baş rolü oynuyorlar.

IE6, tek haneli rakamlara gerilemek üzere

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

allan çinlileri daha ne diyim ben size ya :)

Bırakın ya neden öldürmeye çalışıyorsunuz zavallıyı, bırakın şu köşeye uzaniversin zaten yediği bir dilim ekmek, kime ne zararı var?

O kadar küçük boyutta böyle güzel tarayıcı mı var? Resmen süper bir şey...

Genç nüfus bu işte çok etkili.

İyi Bişeymi Kötü Bişeymi Bilinmez Ama Malesef Bizim Toplumda En Son Versiyonun Her Zaman Daha İyi Olucagını Düşünen İnsan Sayısı O Kadar Fazlakı İE6 Yok Olmaya Yüz Tutmuş Durumda:)
Zaten Tablodaki İE6 Aslında İnternet Cafelerde Yada Güncellenmiyen Windowslardaki Xplerde Sürüm Onuda Zaten Kimse Güncellemez En Fazla %1,5 Falan Olurki Zaten Ölü Durumda Tarayıcı Sadece İstisna Yaşanıyor:)

"Diğer bir yandan kopya Windows korumasından çekinen..."
Ben dahil bir sürü arkadaşım korsan kullanıyor (XP,Vista,Win7) çoğu da IE8 ve IE9 yüklemiş bilgisayarına.

Ayrıca korsanda başı çeken ülkelerdeniz. Hollanda gibi ülkeleri de unutmamalı.

Bence nedeni ülke genel olarak fakir bu yüzden dandirik bilgisayarları var ve orijinal alan da ucuz olan Windows XP'yi alıyor. Korsancı da mahkum parası olan da :D

Eski bilgisayarlar yeni çıkan internet tarayıcıları kaldırmıyorki. Sebebi ondandır. :))

ie6 candır.

arkadaş sp3 gelmiş xp de hala IE6 var bu nebiçim iş birde suçlu arıyorsun asıl suçlu microsoftun ta kendisi en azından sp3 ile IE7 ye geçiş yapabilirlerdi

ie 6 ve ie 9 aynı sisteme kurulabilir mi ? fırsatım olsa ikisini de aynı anda kuracam ama kura devam edemiyorum yeni sürüm var diye kurulamıyor ....

ben internet explorer i komple bırakalı yıllar oldu

sallamasyon ie7 , ie8 veya ie9 u yüklemek için microsoft genuine advantage uygularsan , böyle olur işte..çıkarsana ie9 un linux ve mac versiyonunu da göreyim.kaldı ki ie9, XP ye bile yüklenmiyor..Viva Firefox , Google Chrome , Opera diyorum, başka da bişey diyemiyorum..Hasan a.k.a. SuPeRHeRo

Zaytung gibi

ya ie6 bitti. ie9 çok hızlı çalışıyor. ie9 dan çok memnunum.

bu çinliler ne kadar bilinçsizmiş pff

hala o taş devrinden kalma tarayıcıyı nasıl kullanabiliyorlar???

Bu insanları anlamıyorum. Bir sürü alternatif (IE 7-8,Mozilla, Opera, Chrome, Safari vs.) varken neden o eski ve işe yaramayan IE 6 kullanılır ki?

Internet Explorer'ı sevemem ama IE 9 düğer sürümlere göre baya hızlı onu kullanmalılar

IE6 en iyi ve sorunsuz calisan surumdur. Ayrica IE6 kurulu bilgisayarlarda diger tarayicilar kullaniliyor olabilir. IE6 sadece yuklu geldigi icin duruyordur. Acikcasi reklamlari engellemeyen, bircok siteyle uyum sorunu sorunu yasayan tarayiciyi kim kullanir ki! Olsa olsa bilgisayar bilgisi cok zayif insanlar kullanir...

ie9 da bazı sitelerde hata veriyor özellikle fanatikin sitesinde. bende mozilla 4 ü kullanıyorum hiç hatayla karşılaşmadım.

IE6 eleştiren arkadaşların kullanmadıklarını ve bilmediklerini düşünüyorum.

IE7 ve IE8'deki insanı çıldırtan hatalar IE6'da yok. IE9 daha iyi ama bazen o da insanı çıldırtıyor, onun da hataları var.

IE6 hem sorunsuz hem de çok küçük boyutlu mükemmel bir tarayıcıdır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost