Dev telefon üreticisi de krize karşı koyamadı

Kriz kimseyi teğet geçmiyor: Dev telefon üreticisi de krize karşı koyamadı, üzücü kararı verdi...

Telefon devi Nokia da krize karşı koyamıyor

Finlandiyalı telefon devi Nokia hız kesmeden yeni modellerini üretmeye ve telefonlarına Skype gibi kullanıcıların hoşuna gidicek ilginç uygulamalar eklemeye devam ediyor. Ancak tüm bu yeniliklere rağmen krizin etkileri Nokia'yı da teğet geçmedi. Dünya genelindeki kriz Nokia'nın satışlarını da etkiledi ve beklenen açıklama Nokia'nın sözcüsü Arja Suominen'den geldi.

Arja Suominen, yaptığı açıklamada, şirketin cihaz ve pazarlama dahil birkaç bölümdeki personel sayısını düşürme ihtiyacı olduğunu ve 1.700 kişinin işten çıkarılacağını bildirdi.

Nokia, çalışanlarla görüşmelerin daha sonra başlayacağını kaydetti. İşten çıkarılmaların zamanlaması ve diğer detaylar da daha sonra açıklanacak.

chip.com.tr - Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

teğetinde böylesii

"Kriz kimseyi teğet geçmiyor"
Hmm, politika kokan hareketler bunlar sevgili Chip, yapma...

bence fiyatları düşürseydi belki zararı daha az olurdu.çünkü bir telefon yapıyor diyelim kamerası 3.2 mp.bir telefon daha yapıyor bunun kamerası 5mp üzerine 200 ytl fark koyuyor.nokia nın birçok modeli zaten birbirine benziyor.her biri arasında küçük farklar var.böyle yaptığı sürece her geçen gün kötüye gidiyor zaten pazar payıda sürekli düşüyor.

bari ücretlerde indirime gitse ,1700 kişinin ekmeğiyle oynuyorlar ,krizden çıkmak için birlik olmak lazım ,bu insanlar açken ,bu kararı vicdanı sızlamadan onaylayan aylık 10binlerce dolar alan üst düzey yöneticiler yataklarında rahatça uyuyabilecek mi acaba ???

Sen de yorum yaz