Dev torrent sitesine büyük saldırı!

Dev torrent sitesine düzenlenen büyük saldırılar, sitenin uzun süre kapanmasına neden oldu...

  • Ümit Öncel
Torrent sitesine büyük saldırı!
Mininova büyük bir DDoS saldırısı ile boğuşuyor.

Önde gelen torrent sitelerinden Mininova son zamanlarda çok büyük bir DDoS saldırısı ile boğuşuyor. Bir web sitesinin sunucusuna yoğun bir şekilde veri göndererek, sitenin kaldıramayacağı bir yük ile karşı karşıya kalmasına neden olan DDoS saldırıları aynı zamanda sunucunun işlemci ve bellek gibi kaynaklarını da haddinden fazla kullanılmasına neden oluyor. Mininova'nın karşı karşıya kaldığı saldırı ise son derece büyük. Şu anda yavaşlamış olmasına rağmen saldırılar, siteyi uzun süre erişime kapatacak kadar ciddiydi.

Tam 3 farklı kıtadan aynı anda başlayan saldırıların özellikle Arjantin ve Almanya kökenli olduğu belirtildi. Mininova'nın kurucusu Niek, saldırının kimin tarafından veya hangi sebeple yapıldığı hakkında bir bilgileri olmadığını söyledi. Her gün milyonlarca kullanıcıya hizmet veren Mininova için bile son derece büyük çapta olan bu saldırı şimdilik azalmış gibi görünüyor ama Niek, her an tekrar başlayabileceğinden endişeli...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Reklam kokan hareketler bunlar...........

Saldırıyı yapanların anakartları yansın !

hayret bişy ya böyle amme hizmeti veren siteler yerine gidip adam gibi biyerlere saldırsanıza arkadaşım yahu....

felaket tellağısınız

torrentten ne istiyorlar anlamadım gitti. mininova da biterse internette iyice hiçbişey bulamaz hale gelecegiz zaten yeterince yavaş ve pahalı !

Torrent e vuran eller kırılsın...

"Reklam kokan hareketler bunlar..........."

Ne reklamı be ! Ben 5 saat giremedim önce ki gün.

Kesin torrentleri bulunanan firmalardan biri yaptırmıştır bunu..

Parası olan gitsin alsın torrent zaten kendi kendine batar ama dünya klasigi o beleşe alıyor ben vs miyim ki para ödeyim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play