Devasa Full HD 3D Plazma!

Panasonic Dünyanın ilk 152 inç Full HD 3D Profesyonel Plazmasını tanıtıyor! İşte detaylar...

Panasonic Professional Visual Displays Europe (PVDE- Profesyonel Görüntü Sistemleri -Avrupa) profesyonel kullanım için üretilen ultra-geniş Full HD 3D plazma panellerini (PDP) tanıttı. Tanıtımda, Panasonic'in 103 inç ve 85 inç ekranlarının yanı sıra dünyanın en geniş ekran boyutu olan 152 inçlik Panasonic ekran da yer aldı. 152 inçlik bu özel ekranın ön siparişleri bu yıl yaz aylarından itibaren alınacak, sevkıyatlar ise 2011 yılının başlarında yapılacak. Panasonic ayrıca 9 Temmuz tarihinde Las Vegas'ta düzenlenen InfoComm 20102 etkinliğinde de tüm bu yeni modellerini sergileyecek.

2006 yılında 103 inçlik Full HD modelini, 2009 yılında ise 85 inçlik Full HD modelini piyasaya sürmüş olan Panasonic, geniş ekran profesyonel plazma ekranlarda son derece zengin bir deneyime sahip. Sözü edilen her iki model de, tüm profesyonel müşterilerin dijital reklam ve kurumsal sunum gibi ihtiyaçlarına sağladığı çözümlerle büyük övgüler alıyor. Gördüğü yüksek rağbet sonucunda, Mart 2010 tarihinde sona eren mali yılda küresel profesyonel düz ekran pazarında Panasonic 1 numara olarak pazar liderliğini elinde bulunduruyor.

Panasonic bu yeni profesyonel modellerini geliştirirken, bu yıl tüketicilere sunduğu VIERA Full HD 3D plazma televizyonlarda kullandığı benzersiz teknolojileri daha da ileri bir düzeye taşıyor:
• 5.000.000:1 native kontrast oranı3
• Ultra yüksek hızlı sürücü teknolojisi ve
• Üç boyutta 'crosstalk' olarak bilinen bulanıklığı azaltma teknolojisi.

İnanılmaz kontrast oranı

5.000.000:1 oranı, endüstrideki en yüksek native kontrast oranı olma özelliğini elinde bulunduruyor ve olağanüstü derinlikte siyah renkler üretiyor. Ultra yüksek hızlı sürücü teknolojisi, hareketli görüntülerde mükemmel bir netlik sağlıyor. Crosstalk azaltma teknolojisiyse üç boyutta net, canlı ve gerçekçi görüntüleri mümkün kılıyor.

Tüm bunlara ek olarak, yeni dahili "profesyonel kalite motoru" sayesinde renk üretimi 30 bit işlem hızıyla, geleneksel modellere göre iki katına çıkarılıyor.

Bu ilerlemeler ve dünyanın ilk 152 inç ultra geniş Full HD 3D plazma paneli sayesinde, yüksek kaliteli 3D video içerikleri kusursuz bir şekilde görüntüleniyor.

Tüm bu gelişmeler sayesinde Panasonic yeni iş anlaşmalarının yolunu açacak olan bir dizi 3D sistem çözümü sunuyor. Panasonic Türkiye Kategori Yöneticisi Uğur Çağlar görüşlerini şöyle paylaşıyor: "Bu modellerin boyutları ve 3D yeteneği, yepyeni alanlarda geniş ekran kullanımının yayılmasına ve gelişmesine olanak verirken bu sektörlerde yeni fırsatların ortaya çıkmasını da sağlayacaktır."

İşte kullanım alanları

Kullanım alanları:
Kurumsal - 3D simulasyon
Birebir gerçek boyutlu 3D simulasyonlar, tasarımların kesinliğini artırarak, imalat süresinden tasarruf ve tasarım esnekliği sağlıyor.
Mağazalar - 3D showroom'ları
Ultra geniş ekrana yansıtılan 3D videolar, araba galerileri ya da emlak sektörü tarafından ürün sunumlarında ve demolarda kullanabiliyor.
Eğlence - 3D oyunlarla keyfin doruğunda
Ultra geniş ekranlarla oynanan 3D oyunlar, gruplar halinde oynayan oyuncuların kendilerini adeta oyunun içindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak oyun keyiflerini doruğa çıkarıyor.
Prodüksiyon – 3D Film prodüksiyonu
Ultra geniş ekranlar yayın endüstrisinin 3D film prodüksiyon süreçlerinde kullanılabiliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Her ne kadar kullanım alanı film izlemek veya pc bağlayıp oynamak olmasa da 1080p çözünürlük böyle devasa bir ekrana çok az. Ki ben 42" monitörümde 1080p bana kalitesiz geliyor.

how i met your mothet dizisini izleyenler bilir.Ordaki Barney karakterinde de vardı böyle devasa bir tv

her ne kadar yorum yok diyerek, yorum yapmış olacak olsam da yine de yazıyorum. YORUM YOK :))) süper görüntü keyfi dedikleri bu olsa gerek.

barney stinson alır hemen :))

zaten satılsın diye diyil reklam olsun diye yapıyolar bunları fuarlarda veya çok büyük alışveriş merkezlerinde gösteriş olsun diye koyuyolar bitane

Alış veriş merkezlerine koysalar,millet 3D reklamları görmek için gözlükmü takacak,saçna bir şey bence
3D tvler tüketiciyi 4 göz yaptığından,satışları her zaman düşük olacaktır,ne zaman gözlük olayı biter,3D o zaman patlar

Aldığım TZ-10 makinenin kalitesinden sonra panasonic ürünlere daha çok şans vericem. Bi sonra ki hedefim Viera TV :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play