Devlerden eşcinsel dilekçesi!

Teknoloji dünyasının çoğu zaman kanlı bıçaklı olan dev şirketleri, bakın ne için bir araya geldi...

"Bırakınız evlensinler!"

Apple, Facebook, Intel, Google, Oracle, Cisco, Verizon, eBay ve Qualcomm gibi bilişim dünyasının en tanınmış ve etkili firmalarının da içinde olduğu 60 kadar firma, eşcinsel evlilikleri yasaklayan yasaların kaldırılması için dilekçe sundu.

2008 yılında Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde kabul edilen ama süreç içinde en son Yüksek Mahkeme'ye kadar giden bir yasa değişikliği kararıyla ilgili yayınlanan dilekçede, eşcinsel evlilik önündeki engellerin, firmaların iş piyasasının sunduğu en iyi çalışanları işe almalarını engellediği belirtiliyor. Dilekçede ayrıca işçi piyasasında bir grubu diğerleri karşısında dezavantajlı duruma düşüren bu yasaların, sistemin özündeki rekabet anlayışına aykırı olduğu ve pek çok iş imkânının gelişmesini engellediği de söyleniyor.

Bilişim dünyasının tartışmasız en etkili iki firması Google ve Apple'ın eşcinsel evlilik konusundaki olumlayıcı tavrı zaten biliniyordu. Ekonomi politikasında muhafazakâr tavır alan ve sosyal yaşama ilişkin sorunlarda hep liberal politikaları destekleyen bilişim dünyasının hazırladığı bu dilekçeyi ilgi çekici kılan, HP CEO'su Meg Whitman gibi Cumhuriyetçilerin de imzalamış olması. 2010 yılında Kaliforniya valiliğine adaya olan Whitman, seçim kampanyası sırasında karşı çıktığı eşcinsel evlilik konusundaki fikrini değiştirdiğini belirtiyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Apple eşcinsellerin markası dediğimde kızdınız bakın bu ne demek? yalan mı? hayır...

@grezimonk Tasarım uzmanlarının,grafik sanatçılarının yüzde doksandokuzu eşcinsel. Görmezden gelecekseniz buyurun ahıra at gözlüğünüzü çıkarsınlar.

Apple fan boylarının yorumlarını bekliyoruz.

@04 Mar 2013 02:07 Google yazıyor. Yorum bekliyoruz.

Ya bırakın her şey free olsun bilişim kopsun ;)

Helal olsun Microsofta :) Bu arkadaşların tümü mü ...

Tevbe diyin hemen. Sonra geri dönüşü olmayacak.

gayet harika bir davranis

Akillica bir davranis insanlar escincel diye bu dünyayi onlara yasanmaz duruma getirmeye hakkimiz yok. Sonucta bir tercih olayi degil dogustan gelen genetik bir özellik escincellik.

@04 Mar 2013 10:37 nasıl oluyorsmus bir açıkla da öğrenelim bir genetiktir tutturmussunuz gidiyorsunuz

@05 Mar 2013 01:17 Valla sana şöyle birşey anlatayım; eşcinsel olursan ailen seni dışlar peki biz ailenin sevgisizliğini mi tercih ettik. Ne demişler başa gelmezse bilemezsin.

orada sadece Apple mı var arkadaşlar saçmalamayın o zaman hergün kullandığınız google da var orada her bilgisayarın içinde bulunan İntelde var orada...

@04 Mar 2013 10:51 At gözlükleriyle bakıyorlar filtreleme yapıp "Aha! Apple yazıyor ya la!" diye yorum yazıyorlar daha sonra bu durumu fark edince çok geç olduğunu fark edip utanıyorlar ama yorumun kabul olmasını engelleyemezsin ki :) Ok yaydan çıkmış, iş işten geçmiştir.

olumlu bir davranış yapmışlar. tebrikler.....

En baştakiler nasılda android fanboyluğu yapıyor.Hemen belli etmişler kendilerini sanki Google yok :D

South Park'ta bir bölüm vardı ona benzemiş

Yahu zaten kullanıcıların yararına birleşip bir iş yapsalar şaşarım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir