Diablo 3: Oyuncuların eli yine boş kaldı

Blizzard'dan, merakla Diablo III'ü bekleyen oyuncuları çok üzecek bir açıklama...

  • Halil Mollaoğlu
Diablo 3: Oyuncuların eli yine boş kaldı
Diablo 3: En erken 2011'in birinci çeyreğinde çıkacak.

Diablo hayranları son günlerde birçok darbe alıyor. En sonuncusu ise Blizzard'ın başkan yardımcısı Rob Pardo'dan geldi: Diablo 3'ün 2010'da çıkmayacağını açıkladı.

Blizzard, Diablo 3'te LAN seçeneği olmayacağını duyurduğunda ilk kez hayranlarının tepkisini üzerine çekmişti. Aynı durum Starcraft 2'deki çoklu oyuncu modunda da geçerli oldu ve sadece internet üzerinden Blizzard sunucuları Battle.net'e bağlanarak oynanabileceği açıklandı. Sebep olarak korsan kopyalara karşı duyulan korku gösterildi.

Pardo, Techland platformunda bir sonraki hayal kırıklığını açıkladı. Diablo 3'ü baz alarak şunları açıkladı: "Oyunlarımızı hep çok erken duyuruyoruz. Oyunun önümüzdeki sene kesinlikle çıkmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim."

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

belliydi zaten... daha sadece %10 gibi bişeyi görünüyordu...

Para kazanmak istemiyorsa zorlamı kazandıracaz...

Beklenen gün kutsal ile çekilee çile kutsaldır :D:D

internet ve çeşitli imkanlarını beğendirmek için şans 2000 ile 2007 lerde bir çok kimseye gülmüştü...şimdi kendi ağlarına bağlamak istiyorlar aslında böyle oyunlara paydos edin kendinizi geliştirin boşverin boşu boşuna oyalanmayın önemli olan çoklu oyunculu şeylere sizi niye alıştırdıklarıdır...

insallah hic ckmaz.
Blizzard benim icin bitti, ruhunu paraya satan nadir firmalarimizdan biridir blizzard.
Bari telif haklarini verselerde adam gibi bir firma yapsa.

diablo 3 kadar ertelenen bi oyun daha görmedim 2011'de de çıkmaz bu gidişle diablo3'ü Windows 8'de oynarız herhalde :D

Sen yaptigin oyuna guveniyorsan endisen niye niye kaldiriyorsun ki lan ozelligini, oyununa guvenen cikariyor satis rakamlarida ortada bence burda diablo 3 e guvenmiyorlar ismine guvendikleri icin oyun satmayacagi endisesi ile bu tip onlemler aliyorlar

diablo 3 kadar ertelenen bi oyun daha görmedim 2011'de de çıkmaz bu gidişle diablo3'ü Windows 8'de oynarız herhalde :D
---------------------------------------------------------------
Duke Nukem köşesine bekleriz

arkadaşlar sizi bir konuda aydınlatmak isterim oyunun yapımcı firması hayır kurumu falan değil ister LAN'ı koyar ister koyamaz onların biliceği iş bence LAN bize gerekli ama korede, japonyada yada amerikada gereklimi sizcede ?

fazla naz aşık usandırır... usandık zaten... hmm usanır gibi olduk

>>Bari telif haklarini verselerde adam gibi bir firma yapsa.

Diablo 1 in Hellfire eklentisini sanırım Sierra hazırlamıştı ve çok başarılıydı :)

yorum yapanların bir çoğunun blizzard'ı tanımadğı sanıyorum. Çünkü blizzard bu erteleme işini ilk kez diablo 3 ile yapmıyor vakti zamanında da diablo 2'yi veya WC3'ü de ertelemişlerdi ve oyun dünyasında blizzard hakkında bilinen 2 kati kesin gerçek vardır. ilki hakkaten güzel oyunlar yaparlar ikincisi her oyunları geç çıkarırlar. Ben starcraft'ın duyurusu 2007'de yapılınca bu oyun 2010 başında çıkar demiştim ve çok büyük olasıklıkla da haklı çıkacağım. diablo'da 2011'in sonu ortası gibi çıkar diye düşünüyorum. ayrıca telif haklarını başka firmalara satsınlar demişsiniz, bu adamlarrdan daha iyi bir şekidle diablo ismini taşıyabilecek ortaya güze bir oyun çıkarabilecek firma var mı, bu adamların her yaptığı oyun, oyun dünyasına bir hediyedir.

Ondan sornaki 2012 de zaten :D marduk lar dönüy xD zaaaa :D

İnanın diablo 3 ü sadece grafixel olarak adama benzediği için bekliorm 1-2 benim için hüsrandı bu zamana kadar oynadığım en iyi rpg oyunu dungeon siege ve serisi olmuştur DUNGEON SİEGE diabloyla kıyaslanamıyacak kadar süper bi oyun sadece space siegede yapılan konu beni üzdü o kadar kalan herşeyiyle kusursuz bi oyun ..!

Arkadaşlar bazı eleştrilerimizi kendi kafamıza göre yapmayalım lütfen. Oyunu bende senelerdir bekliyorum. Hatta olur diye düşündüğümüzden dolayı arkadaşlarımızla klan ismini logoları nickleri dahi yaklaşık 1 yıl önceden hazırladık ve bekliyoruz. Ancak şunu söylemeliyim. Blizzard arkadaşımızın da dediği gibi bunu ilk kez yapmıyor. Açıkca şunu söyleyebilirim ki, bir KO gibi çivisi çıkacak adımı bug olan bir oyun olacaksa, bir Hellgate gibi oynarken sanki psikolojik sorunlarım var o yüzden böyle bir oyunu oynuyorum hissi verecekse, bir Metin oynar gibi amaçsızca ve komboları 2. planda olan bir savaş sahnesi yaşayacaksam eğer, Ben yıllarca beklerim ve adam gibi bir oyun oynarım. Ha D2 de de ilk çıktığında buglarla doluydu ancak şu anda Diablo bekleyen bir çok arkadaşımızın 2000 yılında muhtemelen bilgisayar piyasasına ilk adımları attığını düşünüyorum. (Muhtemelen bir çok arkadaşımız dedim kesinlik katmadan) 2010 yılına girmemize karşın hala Diablo 2 adı ortalarda dolanabiliyor ise burada gözden kaçırılmaması gereken bir durum vardır. Blizzard oyunu bir kez yapar ve o oyun üzerinden bir çok kişi ve kuruluş ekmek yer, o oyun üzerinden bir çok kişi farklı zevkler alır. Örnek WOW. Kardeşim bana bug oranı mümkün olduğunca az, oynarken bunaltmayan, sürekliliği olan bir oyun çıkartsınlar da bunca yıldır bekliyorum biraz daha beklerim. Ama önemli olan oyunun düzeni. Piyasada bir çok RPG alternatifi var. Bundan 7-8 yıl önce de vardı ancak bir çoğu kayboldu veya hedef kitlenin çok altında kaldı. (İstisnalar tabiki var) bundan sonra da bir çok isim kısa vadeli olarak piyasaya çıkacak veya sadece firma sahibinin para kazanmasına karşın çivisi çıkmış bir düzen ile yoluna devam edecektir. (Örnek KO) Önemli olan istikrardır. Blizzard ın istikrar konusunda tecrübesine ve gücüne güveniyorum. Ayrıca dünyada LAN davasına verilen önem sizce ne kadar? Olaya Türkiye açısından bakmayın. Avrupa'da bir çok yerde, Amerika'da, Japonya'da Lan dediğiniz olayın zerre kadar ehemmiyeti yok.

Sen de yorum yaz