Diablo'yu web tarayıcısına getirdiler

Diablo hayranı mısınız? Öyleyse gelin, efsane oyunu bir kez de tarayıcınız üzerinden oynayın!

Diablo'yu artık tarayıcınızdan oynayabilirsiniz

Blizzard'ın 1997'de piyasaya sürdüğü Diablo'yu severek oynayanlardansanız, artık ona ulaşmak için web tarayıcınızı açmanız yeterli olacak. Rus geliştirici Alexey Korchevsky, HTML5 ve JavaScript ile oluşturduğu bir prototipi, Github'da ortaya çıkardı.

Orijinal Diablo'daki aynı dokuları ve modelleri kullanan oyun, şu an sadece Diablo 2'de bulunan küçük bir zindanda oynanabiliyor. Zindan içerisinde farenizi kullanarak (tıklayarak) dolaşabiliyor ve Tab tuşuna basarak haritayı açabiliyorsunuz. Klavyenizin sayısal tuş takımı yoluyla iksirlerinizi içmeniz de mümkün.

Prototip, şimdilik Diablo'dan çok fazla şey sunmasa da HTML5 ve JavaScript gibi araçlarla neler yapılabildiğinin iyi bir kanıtı.

HTML5 ve JavaScript sayesinde tarayıcınız içinden oynayabileceğiniz Diablo'ya bu adresten erişebilirsiniz. Oyunun Github sayfasına (kodlarına) ulaşmak için buraya tıklayın.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

denemeyin...zaman kaybı. daha çok diablo taklidi flash oyun gibi ama geliştirilirse bir şeyler olabilir

Geliştirilmesi lazım. büyük çözünürlükte hareket sorunu var. illa ki sayfayı büyütmek gerekiyor. npc/monster'larn spawnları garip duvarin ardinda beliriyor. skill invertory yok. ve sadece bir odacıktan ibaret.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir