Diğer sosyal ağlar da Facebook Home'da

Facebook Home, artık sadece Facebook'a değil, diğer sosyal ağlara da açık! Ama biri hariç...

  • Cem Şancı
Facebook Home'da vizeler kalktı...

Facebook'un, Android işletim sistemi üzerine yerleşerek Android telefonları Facebook "temalı" telefonlara çeviren uygulaması Facebook Home, artık diğer sosyal ağlara da destek verecek.

Kullanıcılar, telefonu uyandırıp ekranları kaydırdıklarında sadece Facebook arkadaşlarının yükledikleri fotoğrafları değil, Instagram, Pinterest, Tumblr ve Flickr 'daki kontaklarının paylaşımlarını da görebilecek.

Facebook'un mühendislik departmanının yöneticisi Tom Alison yaptığı açıklamada, yeni özelliğin tüm telefonlarda açılmasından önce bir test sürecine gireceğini ardından tüm Facebook Home uygulamalarının yeni özellikle güncelleneceğini belirtti.

Facebook'un verdiği bilgilere göre, kullanıcı sadece Facebook Home uygulaması içindeki ilgili bağlantılardan diğer sosyal hesaplarını Home uygulamasına bağlayabilecek. Böylece diğer ağlardaki haber akışları da Facebook Home ana ekranında belirecek.

Ayrıca Zuckerberg'in söz verdiği gibi, Instagram'daki fotoğraf akışları da yakında Facebook Home'un ana ekranına bağlanacak. 

Bu hamle ile Facebook, Twitter hariç, tüm popüler sosyal ağları içeren bir mobil "sosyal" işletim sistemi yaratma yolunda çok önemli bir adım atmış oluyor. Twitter konusunda ise, hiç bir açıklama yapılmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

twitterde resim çok paylaşılmıyor diğerlerine göre ztn :/ ama geliştirilse güzel bi fikir , ama şuanki facebook home bence yeterli değil , kullanışlı değil yani

amele ve apaçi merkezi oluşumu, feysbuk....

@05 Eki 2013 16:50 kişi kendinden bilir işi

@05 Eki 2013 16:50 Evet özellikle facebook'a feysbuk diyenler dolu.

Instagram, Tumblr gibi siteler fotoğraf paylaşma sitesi.. O yüzden Twitter'ı desteklemiyor.

twitterı desteklemiyor çünkü facebookun değil ve güçlü bir rakip. diğerleri güçsüz rakip kullanıcı sayıları düşük zaten bazıları da facebookun.

Her şey güzelde neden hep üst seviye modeller tercih ediliyor biz pahalı telefon kullanamıyoruz diye neden tüm güzel uygulamalardan mahrum bırakılıyoruz :(

Instagram zaten fb'nin değil miydi?

Diğerleri güçsüz rakipmiş. Hahahah guldurdunbeni ziyaretçi. Flickr ve Tumblr'ın üye sayısı çok az diye mi Facebook onlari desteklemeye basladi? Alakasi yok

Sen de yorum yaz