'Dijital dönüşüm' evlere giriyor

Vodafone'dan "SüperNet Telefonsuz ADSL ve Fiber" ile ev kullanıcısına limitsiz sabit internet.

'Dijital dönüşüm' evlere giriyor

Vodafone, Türkiye için daha iyi bir gelecek hedefiyle başlattığı "Dijital Dönüşüm Hareketi"nin birinci yıldönümünde, abonelerinin sadece mobil değil, sabit iletişimde de ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak ürün ve hizmetler sunuyor. 2015 yılında mobil iletişim hizmetlerinin yanı sıra evlere yönelik sabit iletişim hizmetini de abonelerine verecek olan Vodafone Türkiye, tüketiciye "her an her yerde" internete ulaşma imkânı tanıyor. Bu hedef doğrultusunda cepte süper internet hizmetinin ardından evlere de giren şirket, yeni "Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL ve Fiber" hizmetini duyurdu. Daha önce Koçnet ve Borusan Telekom'u bünyesine katan Vodafone Türkiye, 2013'te Almanya'nın önde gelen kablo TV ve internet operatörü Kabel Deutschland'ı, 2014'te de İspanya'nın lider kablo TV ve internet operatörü Ono'yu bünyesine katan Vodafone Grubu'nun "bütünleşik telekomünikasyon hizmetleri" vizyonunu Türkiye'ye taşıyarak, dijital dönüşüm hedefi doğrultusunda önemli bir gelişmeye daha imza atıyor.    

Gökhan Öğüt: Hem mobil ve hem de sabit genişbant iletişim şirketiyiz

Sabit internet hizmetiyle birlikte abonelerinin baştan sona tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayan marka olmayı hedeflediklerini belirten Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt, şunları söyledi:

"Stratejik yatırım programımız 'Dijital Dönüşüm Hareketi'nin birinci yılını geride bırakırken, ilk yıl taahhütlerimizi yerine getirmiş olmanın ve dijital dönüşüm vizyonumuzu birbirinden önemli yatırımlarla destekleyeceğimiz yeni bir yıla adım atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2015 yılında abonelerimize sadece mobil değil, sabit iletişim ihtiyaçlarını da karşılayacak ürün ve hizmetler sunacağız. Böylece, müşterilerimizin her an her yerde dijital dünyaya kesintisiz ve yüksek hızla bağlanabilmelerini sağlayacağız. 2015 yılı, bizim için, sadece bir mobil iletişim şirketi olmaktan çıkıp, evde ADSL, fiber internet ve TV gibi birçok sabit iletişim hizmetini de müşterilerine tek çatı altında sunan mobil ve sabit telekomünikasyon şirketi olma yolunda çok kritik bir yıl olacak. Mobil iletişimin yanı sıra sabit iletişimde de hızla büyüyeceğiz."

"Dijital Dönüşüm vizyonumuzu evlere taşıyoruz"

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) raporuna göre genişbant internet abonesi sayısının son 6 yılda 6 katından fazlasına çıkarak 2014 yılı üçüncü çeyrek sonu itibariyle 40 milyona ulaştığını ifade eden Öğüt, şöyle devam etti:

"Bu büyümenin önemli bir kısmını, mobil cepten ve bilgisayardan internet kullanıcıları oluşturuyor. 2014 yılının üçüncü çeyreğinde toplam internet aboneliğinde bir önceki üç aylık döneme göre %7,6 artış gerçekleşti ve mobil ve özellikle fiber internet abonelerinin artmasıyla birlikte internet abone sayısındaki genel artış eğilimi devam etti. Toplam internet abone sayısının yıllık artış oranı ise %28,2 olarak gerçekleşti. Vodafone Türkiye olarak, 2009 yılından bu yana tüketicilerimize 3G teknolojileri aracılığıyla süper internet hizmeti sunuyoruz. Yeni 'Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL ve Fiber' hizmetimizle, süper interneti sabit teknolojiler üzerinden de tüketicilerle buluşturarak evlerde daha güçlü olmayı hedefliyoruz. Türkiye'nin 81 iline aynı anda sunduğumuz süper internet ADSL ve Fiber hizmetlerimizle, tüketicilerimizin hiçbir ek ücret ödemeden, sadece ihtiyaçları olan limitsiz internete sahip olmalarını sağlayacağız."

"Genişbant internet ihtiyacı için çözüm, fiber"

Öğüt, artan internet kullanımı ve genişbant internet ihtiyacını karşılamak için çözümün tüm yurdu fiber ağlarla örmekten geçtiğini de sözlerine ekledi. Öğüt, şöyle konuştu:  

"Bugün karayolu, demiryolu, havayolu taşımacılığı ülkelerin ekonomisi için ne kadar önemliyse, ülkelerin fiber transmisyon altyapısının geliştirilmesi ve dördüncü bir kalem olarak ele alınması da aynı derecede önem taşıyor. Özellikle 4G gibi yeni nesil mobil iletişim teknolojilerinin yaygınlaşması için ülkemizde baz istasyonlarını şebekeye bağlayan fiber transmisyon altyapısının oluşması gerekiyor. Vodafone Türkiye olarak, dijital bağlantılı Türkiye vizyonumuzla teknoloji altyapı yatırımlarına büyük önem veriyoruz."

Ayda 49,90 TL'ye limitsiz sabit internet

Vodafone Türkiye, yeni "Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL" hizmetiyle, ev kullanıcılarına, ayda 49,90 TL'ye limitsiz sabit internet sunuyor. Böylece Vodafone aboneleri, ev telefonu bağlatmaya gerek olmadan ve hat için hiçbir ek ücret ödemeden, evde süper hızlı limitsiz internet kullanma imkânına kavuşuyor. Vodafone Türkiye'nin 24 ay kontratla sunduğu limitsiz telefonsuz (yalın) ADSL hattını bağlatmak için 0850 542 0 542'yi aramak yeterli oluyor. "Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL" hizmetiyle ev kullanıcılarına 16 Mbps'ye kadar hız ve 50 GB adil kullanım kotası sağlanırken, kampanya kapsamında sunulan "telefonsuz Fiber" hizmetiyle de 24 Mbps'ye kadar hız ve 75 GB adil kullanım kotası sağlanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 32 Yorum

Çok büyük yenilik :)

hay sizin adil kotanıza...

50 GB adil kullanım kotasI oldukça, hiç bir hizmetin değeri yok. Ha Ttnet olmuş, superonline veya başkaları benim için birbirlerinden hiç bir farklarıi yoktur.

3mbps hızı olan ttnetli var mi

Benim olduğum yerde 1 bit bile ADSL bağlayamadılar. Hatlar yenilenmedikçe ADSL mobil internetten farksız... En iyisi hangi servis sağlayıcı olduğunu düşünmeden en ucuz limitsiz interneti bağlatmak. Zaten Adil Kullanım Kotası olduktan sonra 1000 Mbit hız olsa da bir kaç gün sonra 3Mbite düşecek.

Ulaştırma Bakanlığı bütün bu adil uygulamalar konusunda acaba ne düşünüyor ?!!!

@11 Oca 2015 20:03 "şimdi bulut sistemi diye bir şey var, herkes oraya birşey atıyor gelen ordan ihtayacı olan şeyi alıyor, ben böyle anlıyorum.bu bilişime kafayı yorarsan sıyırırsın." diyor.

50gb kota olduktan sonra isterse 1000 olsun hızı bir ise yaramaz. Kısaca 3mbit i 50 liraya veriyorlar. TTNET alırım en azından alt yapi onların.

arkadaş ne indiriyorsunuz da 50 gb yetmiyor, onlarca film ve sezon sezon dizi ile bile (1080p hepsi) zar zor doluyor bu kota.

@11 Oca 2015 21:45 Oyun film vs sadece en beğendiklerimi seçip indirmeye çalışıyorum 3mb e düştüğü için zaman yetmiyor indirmeye, 200Gb indiriyorum bu haliyle bile.Normal kullanabilsem aylık 500gb anca kurtarır.

@11 Oca 2015 21:45 İndirdiğin filmler diziler, uydudan kayıt herhalde.

@11 Oca 2015 21:45 50 gb lik 1 film bulurum sana o zamana yuzunun halini merak ediyorum :)

@11 Oca 2015 22:42 3 ayda bir harddisk mi aliyon dayi sen ne yiyip iciyon

şuna limitsiz demeyin limitsizde kota var sonucta senin internet hızın ne kadar hızlı olursa olsun sen eğer veri akışına kota koydukdan sonra o hız bir işe yaramaz.Ha ne olur kotayı erken doldurursun sonucta yine hızın düşer...Şuna limitsiz yerine kotalı deseler insanlarda karıstırmasa guzel olur ama limitis diyerek insanları yanlısa sevk ediyorlar halbuki limitsiz baskadır kotalı baskadır

Gerçekten tek bağlantıyı bütün mahalle mi kullanıyorsunuz da ayda 50 gb yetmiyor Ne indirdiğinizi söyleyin de biz de indirelim

@11 Oca 2015 22:33 sen internetle tanisali cok olmamamis belli

50 gb adik kullanım dediği ney yani

@11 Oca 2015 22:42 geçen aykiler: bilgisayarımda indirdiklerim: -logic pro additional content: 50 gb -5 gb'lık karışık vst/plugin. -youtube'dan video izleme: nerden baksan 10 gb -os x işletim sistemi ve uygulama güncellemeleri: 11 gb -parallel desktop'ta kurulu olan windows'un güncellemeleri: 6 gb -web'te gezinme: 3 gb'ta bu desen: telefonum: -2 gb webte gezinme: -1 gb işletim sistemi güncellemeleri -1 gb uygulama indirme, güncelleme ayrıca kardeşimin indirdiği 40 gb'a yakın oyun. sonuç: 129 gb indirme. (babamın tabletinden indirdiklerini saymıyorum)

hehe öyle öyle bir ara vodafon hat kullanıyordum mormal halde bile internet hızı düşüyordu ha öyle yaşadığım şehirde küçük şehir filan deil alt yapıları zayıf olsun büyük şehirde oturuyordum ve gündüzleri vodafonun internet hızları düşüyordu gece 12 den sonra net hızına mormal dönüyordu paketi aşdığınızda hız öyle bir düşüyorki vodafonla nete girmek işkence oluyor neyseki kurtuldum vodafondan turkcell en iyisi adsl super online kesinlikle öneririm arkadaşlar 100 gb yi geçiyorum her ay hız aynı düşmüyor birde sabit telefondanda kurtulduğumda tamam keyfim keyif:))) kesinlikle vodafondan ve ttnet den uzak durun

@11 Oca 2015 22:54 garibim buda ayrı bi saf :)

ben deilde senden iyi garip yok ne yazdığını bilmiyorsun banal af çakıyorsun sen git dandik vodafonunla takıl@12 Oca 2015 03:04

50 gb i nasil bitiriyorsunuz diyen zihniyetlere seslenmek istiyorum siz hayatinizda sadece facebook twitter ve instagram kullandiginiz icin bilmezsiniz bu konulari bosuna kafa yormayin su an en dandik oyun bile 18 gb dan basliyor o 1080p dediginiz filmler 5 gb dan asagi olmuyor ayrica internette gezmenizi youtube dan bi seyler izlemenizi katmiyorum bile su an 50 gb a fazla diyorsaniz siz zaten eve internet baglatmayin telefondan 2 gb sizin neyinize yetmiyor onunla gecinir gidersiniz sizin 50 gb i bana versinler ben kullanirim hayatlarinda torrent gormemisler babalarinin parasi cok galiba her seyi orjinal alabiliyor

@12 Oca 2015 04:38 helal kardeşim kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum. en dandik film bile 5-6 gb

@12 Oca 2015 04:38 orijinal steamdan 3 oyun alsam: farcry 4 ,asaasin ,Call of Duty Advanced Warfare, 40gb x3 120gb yapar youtub dan clip izlesek 30gb buna koy int gezsek günlük 1gb dan 30 gb daha işin içinde filim ler yok 180gb tek bireyin filim siz torentsiz yasal kulanımı bir evde en az 4 kişi kulanıyor neti kişi başı 60gb dan x3 180gb +180gb da ben 360gb filimsiz +140gb da filim ekle aylık 500gb adil kulanımı 500gb yapın yoksa limitsiz diye bağırmayın yada toptan kalrırın a pardon oyunların oynanması var bide onuda koyun hesaba.

"16 MBps ve 25 MBps ye kadar hız" . bu hızlar sabit değil. Düşük gelirse sorumluluk almıyacaklar.

alavere dala vere varmı acaba TTT net 50GB AAK lı limitsiz 82 tl kontratsız her ay bayılıyoruz. ve buda çok fazla tek avantajı kontratsız.uzun zamandır değiştirmedim.

adil kota kalkmadadn tırttt

ben abone olalı 10 gün oldu halen acılmadı

bundan 7-8 sene once ttnette 1024 - 2048 - 4096(ki o kadar yaygin degildi) diye aylik kampanyalar vardi. Ne taahhut vardi ne kota vardi hiz belliydi arada bi sapitirdi ama nadir olurdu genelde stabil calisirdi. Ttneti o zamanlar takdir ederdim. 2048 hiz kullanirdim kota olmadigi icin acayip kafa rahatti kotam doldu mu hizim dustu mu derdi tasasi hic yoktu. Kafa rahatti. arkadas bu ulkeye AKK - taahhut gibi sacmaliklar ne zaman girdi kim soktu , teknoloji ilerleyecegine geriledi. Insanlarin paralarini nasil aliriz diye ticaret ahlaki denen seyi de hice saydilar. Ahlaki degerleri hice saymayi ticari zeka olarak degerlendirdiler. Alenen yalan soyleniyor sinirsiz deniyor ama siniri oldugunu herkes biliyor artik buna ragmen hala boyle soylenmeye devam ediliyor. Türkçe'de sinirlinin anlami sinirsiz diye degisti de resmi gazetede filan yayinlandi da bizim mi haberimiz olmadi. Ticaretin bugun icinde oldugu durum alenen yalan soylenir hale gelmis. itiraz eden kendi capinda. Ses? Yok. Buyrun bugun dunyasina hosgeldiniz.

Vahşi kapitalizmin en vahşi sektörlerinden biri de internet. 10 yıldır internet kullanıyorum. Eskiden 1 megabit hız vadedilmişse onu alıyorduk, 8 megabit vadedilmişse onu alıyorduk. Şimdi "çarşıdan aldım bin tane eve vardım bir tane" oldu. Bir kere, bir kurum yada bir şahıs internet hızınızı istediği gibi düşürebiliyorsa o kuruma güven kalmaz. İnternet hızımız keyiflere kalmış. Bilgi güvenliği keyiflere kalmış. Ticari ahlak sizlere ömür. Firmalara bu keyfiyeti kim veriyor? Bu hükümet veriyor. Değişirse hepsi birlikte değişecek.

Ya yanlıs anlamayin arkadaşlar ama siz herhalde PC ile yatıp PC ile kalkiyorsunuz parayı ne ara kazanıyorsunuz söyleyin bi yolu varsa bende öyle yapayım adil kullanim kotası yükseltilebilir ama 500 GB gerek yok 75-100 GB yeterli bu kadar PC müptelası olmayın tabi is gereğidir o başka.

Adil Kullanım kotasıne karın ağrısı onun adı adil kazıklanma kotası tercihini yapıyorsun kazığı yiyoruz Sınırsız kazıklanma kotası embesil parazitler. çok bilmişlikten demiyorum Irak da bile 5ghz le bağlanıp Sınırsız kullanıyorduk şu uydu netler gelişsede oradan bağlansak .

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost