Dijital Oyun ve Konsolları Sergisi açılıyor!

Türkiye'nin ilk ve tek Dijital Oyun ve Konsolları Sergisi görücüye çıkıyor.

Dijital Oyun ve Konsolları Sergisi açılıyor!

Video oyunlarının hayatımıza girmesinin 40. yılı yaklaşıyor. Bu süreçte sürekli olarak büyüyen oyun sektörünün hacmi, dünyada 100 milyar dolara ulaştı ve Türkiye'den de başarılı örnekler ortaya çıkıyor. "Eski ve yeni oyun severleri bir araya getirip, kuşak ve kültür farklılığını ortadan kaldırma" hedefi ile yola çıkan Türkiye'nin ilk ve tek Dijital Oyun ve Konsollar Müzesi, Bilişim Zirvesi Çocuk '15 etkinliği çerçevesinde meraklıları ile buluşuyor.

İçeriğinde 200'den fazla konsol ile binlerce oyun bulunan koleksiyonda, ziyaretçiler en değerli parçalarından örnekleri görme ve deneme şansına sahip olacaklar. Bunlar içinde dünyanın ilk oyun konsolu Magnavox Odyssey, Atari Ultra Pong ve Arcadia 2001 gibi ürünlerin yanı sıra, Dedektif Fırtına ve İstanbul Efsaneleri: Lale Savaşçıları gibi tamamen yerli üretim ve emekle ortaya çıkan ürünler de yer alacak.

Konsol ve oyunlar, 23-24 Mayıs 2015 tarihinde, Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü'nde gerçekleşecek olan Bilişim Zirvesi Çocuk '15 etkinliği çerçevesinde sergilenecek.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Teknoloji ve Müze ? Ne acayip bir konsept. Dünyada böyle bir şeyi başka düşünen varmıdır ? Birbirine tezat iki kelime amaçlanan nostalji olduğunu düşünürsek mantıklı bir çıkarım olabilir yoksa saçma. Kağıdın hissi, dokunması deyip Google da arama Wikipedia da okuyan, Kitabı dost sanan entel tipler bugünlerde ne diyeceğini bilemiyor. Selüloz ve Mürekkep benim dostum, ne salak. Buda ona benzer bir yaklaşım heralde hey gidi eski günler. teknolojide eski sevilmez. Müze ise daha da kötü

İnsanlara faydalı birşey yapılsın, plastik parçalarının senin için geçmişte psikolojik önemi olabilir, hatırası vardır. Ama bu millete bir faydası yok halk için o sararmış kirli kablolu eski bir cihaz. Faydasız işler, psikolojik saçmalık. Tayyip Erdoğan ın Kütüphane saçmalığı gibi birşey. Dünyanın en büyük kütüphanesini Cumhurbaşkanlığına yapacam dedi, yapmıştır. Kim faydalandı ? Kim için etkili oldu ? Birşey yapılacaksa Faydalı bir modeli olsun. İçinde Azcık zeka barındırsın, biraz..

saf saf yorum yapip durmayin. ben o cihazi gecmiwte kullanip atmissam ve yillar sonra karsilasmissam Benim icin cok onemlidir.

@20 Mayıs 2015 23:18 Yorumda aynı onu diyor, Kişisel olarak empati olabilir. Teknolojik cihazları toplayıp Müze yapmak ahmakça. İnek derisinden mont olur, Taştan duvar olur, yol olur. Git müzeni ziyaret et. Herkes hakettiği yerde olur.

@20 Mayıs 2015 23:18 Teknolojik çöpleri matah diye çıkaracağına, Aynı sürede yapabiliyorsa adam gibi bir oyun programı yapaydı da Üniversitenin gücünü göstereydi. Çöpleri toplama herkes yapabilir madem üniversite aha da açık çağrı, Orada sergilediğin cihazın herkesin vaybe diyeceği yeni modelini yap. Yokki o kabiliyet !!! Çöp toplayıp empati kurup saf saf diye tersleme yapabildiğiniz tek iş.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost