Dijital tedarik zincirini dijitalleştirdi

Software AG Americold'un tedarik zincirini dijitalleştirdi.

Dijital tedarik zincirini dijitalleştirdi

Software AG, sıcaklık kontrollü depolama ve tedarik zinciri çözümlerinde gıda sektörünün öncü firmalarından Americold'un tedarik zinciri altyapısını, yenilikçi BT çözümleriyle iyileştirdiğini duyurdu. Halihazırda kullanılan i-3PL tedarik zinciri denetim sistemini Software AG'nin webMethods ürün portföyüyle entegre etme kararı alan Americold, bu sayede sipariş yaşam döngüsünün her aşamasında müşterilerine yüksek görünürlük sağlamayı ve siparişlere erişim imkanı vermeyi başardı. Bu süreçte webMethods, Americold müşterilerine sağlıklı ve kesintisiz bilgi akışı sağlamanın yanı sıra, 90 bin kamyon filosuyla dünya çapında 175 depoda faaliyetlerini sürdüren Americold'un B2B, depolama, nakliyat ve ERP sistemlerinden gelen verileri toplamak ve entegre etmek için kullanıldı.

B2B iletişimi ve müşteri memnuniyetinde dönüm noktası

Americold CTO'su ve Başkan Yardımcısı Thomas Musgrave, işbirliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Müşterilerimizin verdikleri siparişin durumunu istedikleri zaman görmeleri, takip etmeleri ve gerekirse siparişlerin ayrıntılarını değiştirmeleri için benzersiz bir kolaylık sunmak istiyorduk. İdealimizdeki sistemde müşteriler, aynı zamanda siparişin ve teslimatın herhangi bir aşamasında onay ve uyarı süreçlerine dahil olabilecekti. Tutarlı bir B2B iletişimi için gerekli olan böyle bir sistem, ancak tek bir portal üzerinden siparişler ile ilgili tam görünürlük sağlayan güçlü bir BT altyapısıyla mümkündü. Çünkü tek bir sipariş, birden fazla ağ üzerinde ilerleyerek farklı sistemlerden, birbirinden bağımsız mimarilerden geçerek iş ve çözüm ortaklarımıza ulaşıyor. Kullanıcı arayüzü ile veritabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan algoritmanın bu açıdan son derece gelişmiş olması gerekiyordu.

Software AG'nin webMethods çözümüyle yalnızca SLA'ları karşılayıp müşterilerimizi siparişler konusunda bilgilendirmedik. Aynı zamanda tedarik zinciri sistemimizin kabiliyetlerini geliştirerek, devam eden bir siparişe ait tüm sanal aktiviteler hakkında da müşterilerimize ayrıntılar sunabildik. Bu da müşterilerimizin beklentilerini aşan bir stratejiyle firmamıza duydukları güveni perçinlememize yardımcı oldu."

Musgrave ayrıca 28.28 milyon metre küp [ÖY1] depolama alanıyla hizmet veren Americold'un, birden fazla kaynaktan gelen verileri birleştiren Software AG'nin webMethods ürünü sayesinde, iş ortakları ve müşteriyle birlikte gerçek zamanlı ve doğru bilgilere, raporlara ve uyarılara kolaylıkla ulaşabildiğini dile getirerek, "Doğru aksiyon alabilmek, müşteri taleplerini yeniden şekillendirebilmek ve kritik iş kararlarını hızla hayata geçirebilmek için gereken altyapıya artık sahibiz" dedi.  

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir