Internet suç dünyasından çarpıcı gerçekler

Ünlü sistem analisti Ferguson uyarıyor: Internet'teki tehdit ağı hızla büyüyor ve evrimleşiyor.

Türk hacker'larının durumu

Türk hacker'larının durumu

"Dünyanın en aktif hacker'larından olan Türk hacker'lar daha çok politik amaçlı işlemler yapıyorlar ve ticari kaygı taşımıyorlar" diyen Ferguson Türk hacker'larının şu anda aktivitelerini daha çok politik yaklaşımlar çerçevesinde gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Yapılan araştırmalar Türkiye'den gelen saldırıların genelde web sitelerine politik mesajlar eklemek veya düşman tabir ettikleri büyük web sitelerini indirmek şeklinde yaşanıyor.


"Ancak bu durumun yıllarca böyle kalacağına kimse garanti veremez". Türk hacker'larının çok yetenekli olduğu ve çok yaratıcı hack algoritmaları geliştirdiğini belirten Ferguson bu kullanıcıların bu yeteneklerini siber suçlar kapsamına geçirdikleri veya organize suç örgütleri ile iş birlikleri yaptıkları anda çok büyük bir tehdit olabileceklerinin altını çiziyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

çok haklı konuşmuş bencede internet aşırı derecede evrim geçirdi tüm bankalar ve bir çok para konusundaki işlemler internete girdikçe bu evrim giderek büyüğücek... kısaca tüm filimlerde öngördükleri gibi yakında kontrolümüz bilgisayar yazılımlarına geçmezse iyidir...

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir