Disney Infinity'nin fişi çekildi!

Dünya çapında önemli bir hayran kitlesi bulunan efsanenin fişi, resmi olarak çekildi!

  • Levent Öztürk
Disney Infinity'nin fişi çekildi!

Walt Disney, Disney Infinity'yi ani bir şekilde sonlandırmaya karar verdi. Ayrıca "canlı oyuncaklar" serisi sona ererken, şirket konsol oyunlarından da tamamen çekilmiş durumda. Disney Tüketici Ürünleri ve İnteraktif Medya yöneticilerinden Jimmy Pitaro'nun söylediğine göre bu sürpriz hareket, ilerideki bütün Disney video oyunlarının yeni bir lisans modeline geçeceği anlamına geliyor.

Ayrıca Pitaro, canlı oyuncaklar marketinde büyümenin yavaş olduğunu söylerken, firmanın çeyreklik gelirini ve Disney Infinity'nin üretim masrafının yüksek bedelini belirtmekteydi.

Şirket, bunun yerine mobil oyunlara odaklanmayı ve Electronic Arts ve Star Wars: Battlefront'da olduğu gibi diğer üreticilere lisans vermeyi planlıyor. Bu şekilde "daha az risk" ortaya çıkmış oluyor. "Daha az risk" genel olarak daha az iş anlamına gelmekte ve bu da Disney Infinity'yi yaratan Disney stüdyosu Avalanche Stuidos'a olanları tanımlamakta.

Disney Interactive'in doğruladığı üzere geri kalan iki Disney Infinity sürümü, bu ayın ilerleyen dönemlerinde yayınlanacak Alice Through the Looking Glass ve Haziran'da yayınlanacak Finding Dory, stüdyonun son ürünleri olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu haberi okurken aklıma NES geldi.

Bence disney daha iyi oyunlar çıkartabilirdi. Gidiyor diğer oyunların çakmasını yapıyor (temple run oz ve birçok oyun) where is my water hariç kendi yaptığı oyunlarda çok kötü.

Disney Infinity çok saçma ve pahalı bi sistem kullanıyor. Oyuna para verdik yetmedi bi de gittik oyuncaklara o kadar para verdik, altlıklara para verdik vs. Şimdi de kaldırıyor kafasına göre. Sömürücü bi zihniyet. Sattığın oyuncakların da parasını iade etsene. Oyunu ve oyuncakları satarken "bir süre sonra kapatacağınızı" niye söylemediniz?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play