Dizüstü bilgisayar Samsung ile değişiyor!

Samsung'un geliştirdiği bu yeni RAM teknolojisi, dizüstü bilgisayarlarda bir devrim!

  • Ali Güngör
Tek slotta 8 GB bellek!
Samsung 40nm bellek üretimine geçti

Samsung dizüstü bilgisayarlar için tek bir slota takılacak, 8 GB'lık RAM üzerinde çalışıyor.

Samsung'un yeni 8GB'lık DDR3 belleği şimdi seri üretime hazırlık aşamasında bulunuyor. 4GB'lık modüllerin sadece yarısı kadar elektrik tüketen bu yeni RAM'ler, dizüstü bilgisayarların pil ömrü için de son derece yararlı olacak.

Samsung'un yeni 40 nm bellek üretim teknolojisi ile ürettiği yeni modül, DDR2 1.8V belleklerin ise sadece üçte biri kadar elektrik tüketiyor.

Henüz fiyatı ve ne zaman satın alınabileceği kesin açıklanmadı. Ancak bu belleklerin yeni Dell Precision M6500 dizüstü bilgisayarlarda bir seçenek olarak sunulacağı aktarılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu haberler üstünden 4 yıl geçtikten sonra .. 12 gb ramli, 4 gb ekran kartlı , 6 ghz 8 çekirdekli(overclock ile) işlemcili, 6 terabaytlık harddiskli..dizüstü,masaüstü bilgisayarlar görecez..fiyatıda 2000 tlden aşşağı olmucak..;)

büyük teknoloji bir slot 8 gb için büyük bir teknoloji gerekir

Samsung Laptop işine hızlı girdi :D

teknoloji şirketleri yazılımlarla ortak çalışıp donanımlar iki yılda bir hızı iki katına çıkıyor,fiyatı aynı kalıyor. yazılımlar,da iki yılda bir iki kat sistem kaynağı kullanacak şekilde üretiliyor. yani biz kullanıcılara asla bizi tatmin edecek bilgisayar üretilmeyecek.

Sen de yorum yaz