Dizüstünde extreme!

Intel, masaüstünden sonra dizüstüne de extreme serisi işlemcileri ile geliyor.

  • Ongun Batuhan Altan
Dizüstünde extreme!

Intel Kısa bir süre önce Core 2 Extreme X9000 işlemcisini Desktop Replacement olarak tanıtıp bu işlemciyi dizüstü bilgisayarlarda kullanılması için yeniden tasarlamıştı.

Haziran ayında ise Core 2 Extreme X9100 modelini çıkarmaya hazırlanan Intel, 3.06GHz çekirdek hızı ve 1066MHz FSB ile şimdiye kadar ürettiği en hızlı dizüstü işlemcisini piyasaya sunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Güç tüketimi ne olacak ? Onlara da deyinseydiniz keşke

güc tüketiminide uygun düzeyde sağlayacaktır intel, ama cok yüksek performans cogu dizüstü kullanıcısına hitab etmez gibime geliyor. yani o ürünlerde oyun oynama amacı üst sıralarda olanlar az...

böylelikle dizüstünü de elektrik kablosunu takıp masaüstü olarak kullanıcaz :-)

Core 2 Duo T7200 İşlemcili laptopu alalı daha henüz 7 ay olmadan Extreme serisi çıkması düşündürücü doğrusu.Tamam teknoloji ilerlesin anladık ama 6 ayda da 667 FSB tarih olmasın yani.Tüketicilere de biraz saygı lazım.1066 FSB çok mükemmel bir performans getirecektir şüphe yok ama Cad,Music uygulamaları veya Profesyonel amaçlı kullanılmayacaksa kesinlikle gerek yok bence.Elektrik tüketimi daha az olacağı kesin yeni nesil işlemcilerde günden güne elektrik tüketimi düşüyor çünkü.

GERÇEKTEN MÜKEMMEL .OĞUZHAN 73 ARKADAŞIM BAHSE KONU ŞEY İŞLEMCİ . YANİ SEN PROFOSYENEL KULLANIM DEMİŞŞİN AMA İŞLEMCİ HIZI DEMEK AYNI ZAMANDA DA HIZLI DOWLAND DEMEKTİR VE GÜNÜMÜZ DE DE DOWLAND YAPMAYAN KULLANICI SAYISI ÇOK AZ NEDEN 10 DK KADA İNDERECEĞİN BİŞEYİ 4-5 DAKİKADA İNDEREMİYESİN . AYRICA PC DÜNYASINDA DONANIM LAR ORTALAMA 6 BÜYÜK PROGRAMLAMA DİLLERİ VE YAZILIMLARDA 8 AYDA BİR YENİLENİYOR. BU FİX BİR UYGULAMA. İNSANLAR BU SAYEDE PARA KAZANIYOR :)

Ben şahsen söz konusu işlemcinin oyun performansını merak ediyorum.

Apple'ın yakın gelecekte söz konusu işemciyi iMAC'te kullanmasını umarım ve söz konusu iMAC modelinin Türkiye'de uygun bir fiyatla satılmasını umarım (en son umut ölür -bir Rus atasözü :) ).

Yakın bir zaman içinde, iMAC'in söz konusu işlemciyle ve ATI 3000 serisinden bir ekran kartıyla donatılmış bir şekilde piyasaya çıkacağını umuyorum.

Ne yani arkadaşlar biz aldık hemen teknoloji ilerledi diye mi sinirleniyoruz burada yoksa teknolojide en üstü zaten varken alt sınıfı niye üretiyorlar diye mi. Alt sınıf ürünleri üretmeseler almaya paramız yetecek mi bir de onu düşünün. Zaten teknolojinin hızla ilerlemesine kimsenin karşı çıkacağını da sanmıyorum...

Teknoloji süper ama , laptopların bataryasından bu kadar çok güç istemek
hem bataryayı kısa sürede bitiriyor , hemde mekanik ve kimyasal zorlanmaya yol açtığı için batarya ömrünü kısaltabilir .
Adaptörle kullancaklara sözüm yok , mesela ben hiç bataryadan ciddi
güç gerektiren oyunları oynamıyorum .

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play