Ücretsiz araçlar ile maksimum performans

WLAN, multimedya ve oyunlar: Laptop'unuzu her alanda optimize etmeniz için gerekli araçlar burada.

Notebook'unuza kolayca ince ayar yapın

Oyunlar, videolar ve internet: Laptoplar hepsi-bir-arada cihazlara en iyi örnektir. Bu iş için gerekli performansı ise ancak doğru araçlarla alabilirsiniz.

Notebook'unuza kolayca ince ayar yapınCrystalCPUID
Bu ücretsiz yazılımın yardımıyla dizüstü PC'nizin enerji tüketimini azaltabilirsiniz. CrystalCPUID CPU frekansını ve gerilimini düzenliyor ki, bu da kendini daha fazla pil süresi ile belli ediyor.

Tüm değişiklikler anında uygulanıyor, yani gecikme veya yeniden başlatma olmadan... "Real -Time-Clock" menüsünde güncel frekansı test edebilirsiniz.

Aracı işlemcinizi overclock etmek için de kullanabilirsiniz. Fakat bu özelliği sadece tecrübeli notebook uzmanları kullanmalı çünkü işlemcinizin zarar görme ihtimali vardır.

Download: CrystalCPUID

Notebook'unuza kolayca ince ayar yapınNotebook Hardware Control
"Notebook Hardware Control" yazılımı ile Centrino notebook'ların CPU hızı, pil tüketimi ve diğer sistem değerlerini kontrol edebiliyorsunuz.

Bu iş için "maksimum sistem kullanımı" veya "bataryadan tasarruf" gibi modlar arasında geçiş yapma şansına sahipsiniz. Ayarlardan birini seçtikten sonra program geri kalan işi kendisi yapıyor.

Ayrıca program ile işlemci ve ATI grafik yongalarını overclock edebilirsiniz. Burada da tedbiri elden bırakmamalısınız, zira bir sistem çökmesinde veri kaybı gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Download: Notebook Hardware Control

Notebook'unuza kolayca ince ayar yapınOmega sürücüler
Burada tanıtılan sürücüler Nvidia ve ATI'nin resmi Forceware ve Catalyst sürücü paketlerine gerçek bir alternatif.

Omega sürücüleri daha fazla seçenek ve özelliğe sahip; bünyesinde birçok optimizasyon ve sayısız overclock seçeneği barındırıyor. Mesela ATI sürümünü indirdiğinizde ekran kartına ince ayar yapmanız için ATITool, MultiRes ve RadLinker entegre olarak geliyor.

Orijinal sürücülere göre elde edebileceğiz en büyük avantaj, Omega sürücülerini mobil grafik yongası kullanan notebook'lara da kurabilmeniz.

Download: Omega sürücüler (ATI & Nvidia)

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

mrb ne guzelde yazmisssssss:Aracı işlemcinizi overclock etmek için de kullanabilirsiniz. Fakat bu özelliği sadece tecrübeli notebook uzmanları kullanmalı, zira en kötü ihtimalle işlemci zarar görebilir. en kötü ihtimal yaniki bu programi yuklediniz islemci giti ozaman ne kaldii acaba atin o leptobuuu basiniz sagolsunnnn...):):):)

Merhabalar

Sanırım ufak bir ifade hatası oldu. Geri bildiriminiz için teşekkürler.

hepsi çok güzelmiş en güzelleri de CrystalCPUID ,Notebook Hardware Control, Omega sürücüler ,LocalCooling ,Notebook BatteryInfo bunların hepsini tek tek notebook'uma kuracam

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir