DNF PR'larından sert tepki geldi

Yeni Duke Nukem oyununu yerden yere vuran eleştirmenlere akıl almaz bir tehdit. Hem de bakın kimden?

  • Ertuğrul Süngü
Önce tehdit etti, sonra özür diledi!
Tehditler tweet olarak geldi

Duke Nukem Forever yıllar süren serüveninin ardından piyasaya çıktı ama oyun eleştirmenlerinden çok düşük notlar almaktan kurtulamadı.

2K Games ile birlikte çalışan The Redner Group isimli PR firmasıysa DNF hakkındaki eleştirilere ve yorumlara daha fazla katlanamadı ve sonunda şirketlerinin web sayfasından konu ile ilgili çok ağır bir tweet geçti. Yapılan açıklama şu şekildeydi; "Bazıları yaptıkları incelemelerle çok ileri gittiler... Biz de çıkacak yeni oyunların kimin eline geçip, kimin eline geçmeyeceğini bugün DNF konusunda bize düşmanca tavırlar sergileyenleri baz alarak hesaplayacağız. Şimdiden bir kara liste oluşturuyoruz ki kim, ne yapmış tanıyalım."

Bu tehdidin ardından yaşananlar ise, oldukça ilginç. İşte tehdit olayının sonrası... Haberimizin ikinci sayfasında...

Önce tehdit etti, sonra...

Bütün bu tehdit karmaşasının ardından Jim Redner ile iletişim kuran ArsTechnica, kendisinden bambaşka geri dönüşler aldı. Yapılan konuşmada Redner'in şu sözleri dikkat çekti; "Geçmişte sizlerle çok iyi ilişkilerim oldu. Eğer siz de izin verirseniz, önümüzdeki yıllarda da sizlerle çalışmak isterim. Ben de farkındayım ki yapılan eleştiriler tamamen özneldi. Herkes kendi yorumu yapmakta özgür ve bu yorumlar yanlış olarak nitelendirilemezler. Benim derdim insanlara kabadayılık yapmak değildi, biraz fazla tepki gösterdim, farkındayım. Ben de dergilerin yaptığı gibi bir fikrimi ortaya atmak istedim. Bu projeye tüm kalbimle katıldım ve başarılı olduğunu görmek istiyorum. Benim en büyük isteğim sizin de beni anlayabilmenizdir."

Firma tarafından yazılan tweet'ler çoktan silinmiş durumda. Bir özür tweet'i de yayınlayan Redner; "Herkesin bilmesini istiyorum ki yaptığım harekette tamamen kişisel davrandım. Bu konunun 2K ile hiçbir ilgisi yoktur. Söylediğim her şey için çok özür dilerim." diyerek konuya bir kez daha açıklık getirmek istedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

bence süper bi oyun olmuş çok beğendim öle oyunlar daha çok olmalı

bu oyunun işi yıllar önce bitmiş. baksanıza eleştirilere bile kapalılar...

tükürdüğünü yalamak buna denir herhalde :)

2K'dan zılgıtı yemiş anlaşılan :)

ama oyun gerçekten çok kötü olmuş ya

Merak etmesinler oyuncuların da çoğu yeterince eleştirdi duke nukemi

Ben olsam bu oyuna ya 0 verirdim ya da incelemesini 14 yıl sonra yayınlardım.

Efsane falan olmayacak vasat olarak geçecek bu oyun.

Bu oyun hiç çıkmasaydı daha iyiydi, 14 yıl bunun için mi beklemişler, tamamen 07-16 yaş için bir oyun olmuş.

grafikler o kadar vasat ki..

tabiri caizse ölüyü diriltmeye çalışmışlar 14 yıl bi oyun için uzun bi zaman ve haliyle bu süreyi bilenler için beklentilerde 14 yıl ileri bir oyun olması gerekirdi ama 4-5 sene öncesinin oyunu olabilmiş ancak.gelecek vaad eden ve devamı yapılacak bir oyun değil..benzer oyunlardan çok farkı yok ...

oyun müthiş ilk defa oynadım bir başladım üç bölüm birden geçtim baya iyi yapmışlar kim ne derse desin :D

Oyunun bu kadar düşük bu kadar vasat olacağı kimin aklına gelirdiki Birde bunca zaman bekle tam bir hayal kırıklığı.Dikkat yetişkin oyunudur çocuklarınızı uzaktutun :)

grafikler 7-8 yıllık gibi duruyor.. hatunlarda kurtaramamış işi.

Benim anlamadığım bu oyunu eleştirmeleri için önce bu oyunun tüm versiyonlarını zamanında oynamaları gerek. Şimdi nedir bizim tarih yargımız ? Tarihi olaylar yerinde ve zamanında incelenmelidir. Kusruma bakmayın, mario dan biraz daha iyi grafiğe sahipti duke nukem ilk çıktığında. 1990 larda ben oynamıştım. Afedersiniz ama fedakarlık edip, Gearbox bu konuda olaya el atınca, sanırım millet gearbox ın EA'nin işini elinden alırcasına tekel gibi konumlandırılan insanlar ( ya da öyle gören asalaklar ) tarafından beğenilmemiş. Komik, bu oyun önceden ilk versiyonunda konsolda çıkmadı! Bilgisayar oyunuydu öyle olmaya devam edecek. Konsolların tarihi nedir ki Duke Nukem ile kıyaslıyorlar ? Ya da oradaki grafikleri beğenmiyorlar. Beğenmiyorlarsa alacaklar sağlam baba ekran kartı pc ye geçip oynayacaklar. Ben Tr den almadım oyunu. Amazondan aldım ve First Access üyesiyim. İnanın bana oyun her şekli ile ilkinden daha zevkli ve iyi ki gearbox bu oyuna sahip çıktı. Oyuncu ile Gamer arasında farkı bilmeyenler, ancak oturduğunuz yerden lak lak edersiniz. Gidin süper mario tarzı oyunlara paranızı yatırın. Elinize şekerleme alıp TV başına geçin..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost