Dokunmatiği "taşıran" iPhone kılıfı!

Bu kılıf, iPhone'nunuzun etrafında görünmez bir dokunmatik alan yaratıyor!

Dokunmatiği "taşıran" iPhone kılıfı!

Fuffr ismi kullanıcılara çok fazla şey anlatmasa da bu isim, iPhone'a farklı bir çehre kazandıran devrimsel bir kılıfın ismi. Telefon kılıfının en büyük özelliği, telefonun çevresindeki alanı "dokunmatik" alana çevirmesi. Böylece, kullanıcılar, telefonun sağındaki ve solundaki boş alanda parmaklarını oynatarak, cihazın dokunmatik ekranına dokunuyormuş gibi etki sağlayabiliyorlar.

Prototip aşamasındaki bu telefon kılıfı şimdilik sadece geliştiricilere gönderiliyor. Böylece kılıfla uyumlu uygulamaların geliştirilmesi sağlanıyor. Kılıfın iPhone kullanıcılarına açtığı yeni alanlar ise son derece zengin seçenekler sunuyor. Telefona hiç dokunmadan pek çok oyunu rahatça oynamaktan, müziğin sesini açıp kapamaya, telefonun minik ekranına kısılı kalmadan, çevresindeki boş alanda parmakla rahatça el yazısı yazmaya, resimler çizmeye ve bu sayede telefona veri girişine kadar pek çok farklı uygulama mümkün hale geliyor. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bence gereksiz

waybe olaya bak

Çıkınca mutlaka alırım, kullanışlı.

gereksiz saçma...

Gereksiz dediğiniz bazı saçma görünen buluşlar sayesinde cep telefonu gibi vazgeçilmez cihazlara kavuştuk... bu prototip sayesinde de projeksiyon türü yansıtmalı klavyele gibi özgürlükler çoğalacak

Güzel ama ileride problemler yaratabilir. yok telefonumun yakınındaki cihazlar etki ediyor yok şarj çabuk gidiyor vs.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir