Dokunmatik Macbook olabilir mi?

Apple'ın yeni planları içerisinde eski bir dost var... Ama bu kez dokunmatik olarak...

  • Gökay Özbudak
Apple'dan dokunmatik patent!
Kollar sürekli havada...

Apple, daha önceleri dik duran dokunmatik ekranların, kullanıcısının kollarını sürekli havada tuttuğundan yorduğunu ve bunun için de geleceğin teknolojisi olamayacağını belirtmişti. Ancak bu hafta yayınladığı bazı patent başvurularının içerisinde, bir patent dokunmatik ekranlarla ilgili.

Mobil cihazlarda ve en önemlisi dizüstü bilgisayarlarda dokunmatik ekranın gelişmiş teknolojisinden bahsettiği patent, Apple'ın Macbook'lara dokunmatik ekran getireceğinin habercisi olabilir. Tabii Apple bu konuda hiçbir resmi açıklama yapmış durumda değil.

Apple gerçekten de dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarları piyasaya çıkarabilir ve tabletlerden daha farklı bir şekilde kullanıcısıyla buluşturabilirse, dünya teknolojisini de bu yönde ilerleteceğine şüphe yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

önce imac için gelmeli bence

Notebook'ta dokunmatik kullanmak kadar saçma bir gereksinim yok. İnsanın kolu kopar be, haaaaaa tablet pc tarzında yaparlarsa eyvallah.

Bence dokunmatik dizüstü yapmaya niyetlenmişse, o dizüstünün ekranı dönerek tablet formunda kullanılabiliyordur. Tabletlerin başarısından sonra, hızlı tablet isteyenlerin ağırlığı sorun etmezse daha pahalı olan Macbook'lara yönelmesini istemişlerdir. iPad sayesinde daha çok Macbook belki de MacPad satabilir yani.

Umarım ürünün ismi bu değildir yoksa Stiv beni bulur sanırım :).

hahahaha güleyim bari kolum kopar öyle ne yapıyım ben onu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost