Dokunmatik telefon: HTC

HTC'nin yeni PDA telefonu parmakla dokunarak menüler arasında dolaşmaya yeni bir boyut getiriyor.

HTC, şaşırtıcı derecede küçük ve tasarım harikası mobil telefonu HTC Touch'ı tüm dünyada pazara sundu. HTC Touch iPhone ile gündeme gelen sezgisel dokunmatik ekran navigasyonu konusunda yenilikçi bir yaklaşım sergiliyor.

HTC Touch, yoğun Ar-Ge çalışmaları ve parmak ucuyla kontrolünün daha verimli, doğal ve sezgisel dokunmatik ekran dolaşımına olanak tanıdığı inancıyla tasarlanmış. HTC Touch, parmağı tanıyarak ve ekran üzerindeki hareketlerine tepki vererek dokunmatik ekran tabanlı cihazların kontrolünde yeni ve benzersiz bir yol sunuyor. Öyle ki cihaz ekrana dokunan parmakla kalem arasındaki farkı algılayıp ona göre tepki veriyor.

HTC Touch, HTC tarafından geliştirilen dokunmatik ekran teknolojisinin temelini oluşturan TouchFLO özelliğine sahip ilk cihaz olma özelliğini taşıyor. Kullanıcıların "Kişiler", "Medya" ve "Uygulamalar" başlıkları altında 3 ekranı kapsayan, 3 boyutlu hareketli arayüze erişmek için sadece parmaklarını yukarı doğru hareket ettirmeleri yetiyor. Ekranın sağına veya soluna parmak hareketleriyle, arayüz dönebiliyor. Bu da kullanıcıların en çok kullandıkları özelliklere kolay erişmelerini sağlıyor. TouchFLO ayrıca web siteleri, dokümanlar, mesajlar ve kişi listelerinde parmak dokunuşuyla kaydırarak gezinmeye de olanak tanıyor.

HTC Touch, kullanıcıların iş yaşamlarıyla özel hayatlarını dengelemelerine olanak tanıyan iletişim, eğlence ve iş yaşamıyla ilgili birçok özelliği bir araya getiriyor. HTC tarafından tasarlanan yeni ekran e-posta, mesajlar, takvim randevuları ve kişilere, dünya çapında yüzlerce şehrin hava durumuyla ilgili bilgilere tek bir dokunuşla erişim olanağı sunuyor.

Windows Mobile 6 Professional işletim sisteminin çok sayıda fonksiyonuna sahip olan HTC Touch, Outlook Mobile, Office Mobile, Windows Live ve binlerce 3. parti uygulamayı çalıştırabilecek özellikleri içinde barındırıyor. Kullanıcılar Internet Explorer'la internette gezinebiliyor, e-posta alıp gönderebiliyor, Messenger'da sohbet edebiliyor ve Windows Live ile web'de kendi alanlarına dosya gönderebiliyorlar.

Bilgi için: Casper – 0216 528 6565

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

benimkide dokunmatik ama ara sıra kalem le iş yapıyoruz.

dokaunmaktik çok iyi ya. Mesela tuş takımı die birşey yok. Tuşlar olmayınca silinme derdi yok. geniş ekran.

bence geç kalmış teknoloji bu gibi teknolojiler bence 1-2 sene önce çıkması lazım idi bunada şükür

dokunmatik de kolay bozulur almam ben

iphone yerini tutamaz

yine apple dan kopya çekiyorlar birazda düşünüp kendileri bişey bulsun

Dokunmatik aygıtlar çok daha rahat kullanım sağlıyor ama asimileci nin de dediği gibi normalden daha kısa ömrü var.

dokunmatık ler artacak gibi artıkcada da dayanıklılar muhakkak üretilecektir

Ne var dokunmatikler de anlamam.Bozulak elimizde kalacak.

parmakla kalem arasındaki farkı algılayabilmesi çok iyi ancak tavsiye etmem kimseye.oyun oynayamazsın ki bu telefonda :)

gerçekten güzel; daha neler göreceğiz bakalım.

ya aarkadaşlar dokunmatikte tuş gibi birin de dokunu yorsun diğerinde de dokunuyorsun ama biraz basıyorsun yani ben ce ha dokunmatik ha tuş bişi fark etmez

Büzel birşey ama ya yeğenim gibi sosis parmaklılar nasıl kullanacak

Iphone tadında ve windows tabanlı olması güzel fakat ürünün diğer özellikleri hakkında bir açıklama olmaması kötü.. Yeni nesil 3.5G ve Bluetooth 2.0 gibi bağlantıları destekleyecek donanıma sahip mi? yada kamerası var mı? Bununla ilgili çözünürlüğü, resim kalitesi nasıl? Ayrıntılarda titiz kullanıcılar için bu konulara da yer verilirse güzel olur..

HOŞ AMA PAHALI

ARKADAŞLAR BENDE YENİ HTC P5520 TOUCH DUAL ALDIM 2 GÜNDÜR İNCELİYORUM ÇOK İYİ DERECEDE PC BİLMEMEME RAHMEN ÇOK RAHAT ANLAYABİLİYORSUN BENİMKİ 3 G ÖZELLİĞİNİ DESTEKLİYOR MÜTHİŞ GÜZEL BİR TASARIMI VAR TOUCH FLO SİSTEMİ MÜKEMMEL MAŞALLAH DEYİN BEN 100 KL LUK BİR ADAMIM ARTIK ELLERİMİ SİZ HESAP EDİN BUNA RAHMEN MÜTHİŞ HIZLI ALGILIYOR GERÇEKTEN ÇOK RAHAT ZATEN ADAMLAR BU TELEFONU ÖYLE BİR KUTUYA KOYMUŞLARKİ SANIRSINIZ İÇİNDEN MÜCEVHER ÇIKACAK AMA TELEFON GERÇEKTEN GÜZEL EKİPMANLARINIDA HERŞEYİYLE KOYMUŞLAR YEDEKLİ ŞEKİLDE TEK SORUN MMS GPRS AYARLARINI YAPAMADIM SERVİSİNE SORUCAM BİRDE KAMERADA FLAŞ DESTEĞİ YOK ÇOKTA AMAN AMAN GÖRÜNTÜ KALİTESİ YOK AMA DİĞER TÜM İYİ TARAFLARI BUNU ÖRTER SANIRIM ARTIK TAKTİR SİZİN...

bu telefonunda 3G si varmı flaş benim için önemli sanırım

fiyatına nereden bakılıyor nekadar fiyatı

yaa arkadaşımızın dedigi gibi çok güzel amam çok ta pahalı xD

bence pembede konulmalı ben kız olduğum için pembe kırmızı mor ama açık mor lila rengi turkuaz rengi olmalı

Arkadaşlar ben yarın alacağım bunlardan önerir misiniz??
Yorumlarınızı okudum bir çoğunuz olumlu düşünüyor ama ne dersiniz_??
Hiç kullandınız mı_??

ben de bu ceptelefonlarından alıcam pembe kırmızı ve ya açık yeşil

ne kadar ki cnm bnde almak istiom

SÜPERR ÇOK BEĞEN DİMM...

benim bunlarla işim olmazablamda iki tane var biri aypon digeri de bu baktıgımızın pembesinden benim de ayponum var bir tane

beyendim ama kullanisi nasil?

Sen de yorum yaz