Domino's hacker'ları, dediklerini yapmadılar!

Dev şirketi hack'leyip fidye isteyen hacker'ların tehdidi, görünüşe göre pek de işe yaramadı!

Domino's Pizza hacker'ları, dediklerini yapmadılar

Pazartesi günü Domino's Pizza'nın Fransa ve Belçika web sitelerini hack'leyerek 600 bin kullanıcının detaylarını ele geçirdiğini iddia eden hacker'lar, tehditlerini yerine getirmediler ve verileri yayınlamadılar.

Domino's Pizza, hacker'ların saldırılarına kurban olduğunu kabul etmiş, 600 binin üzerinde kullanıcının verilerinin ele geçmiş olabileceğini kabullenmişti. Saldırıyı üstlenen Twitter hesabı @RexMundi_Annon, müşteri isimlerini, telefon numaralarını, e-posta adreslerini, sokak adreslerini ve parolaları ele geçirdiğini söylemişti. Hacker'lar, daha sonra Domino's Pizza'nın kendilerine Pazartesi akşamına kadar 30 bin euro ödememeleri halinde tüm bilgileri yayınlayacaklarını söylemişlerdi.

Ancak saldırganların verdiği saat geldiğinde herhangi bir bilgi yayınlanmadı, herhangi bir sızıntı da yaşanmadı. Domino's Pizza'nın hacker'ların fidye isteğini karşılayıp karşılamadığı ise bilinmiyor.

Saldırıda kullanıcıların kredi kartı detaylarının ele geçmemiş olması, Domino's müşterilerinin içine su serpecek detaylardan.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

vermiştir paralarınıda ondan yayınlanmamaıştır hatta o 30 bin 100 bin olmuştur

mallık böyle bir şey olsa gerek herhalde :)

kredş kartı ele geçmeme imkanı sıfır. bir hacker tüm sisteme ulaşmış biraz daha derine indiğini kimse anlamaz zaten. Bence çalmıştırlar saklıyorlardır. Dominos da bunu biliyor ve çaktırmıyor

Çalıp bir de üzerine para istemek...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir