Donald Trump'tan İlginç Bir Güvenlik Önerisi!

Donald Trump'tan ilginç öneri: "Dijital güvenliği unutun; gizli yazışmaları elle yazın ve kuryeyle gönderin"

Donald Trump'tan İlginç Bir Güvenlik Önerisi!

Donald Trump, gazetecilerle yaptığı bir toplantıda, bilgisayar korsanlarından sır saklamanın en iyi yolunun "büyük bir hava boşluğu" olduğunu söyledi.

Florida'daki Mar-A-Lago beldesinde toplanan gazetecilere "hiç bir bilgisayar güvende değil" mesajını veren Trump, bu mesajla aslında herkesin bildiği bir gerçeği tekrarlamış oluyor. Trump, açıklamalarının devamında veri güvenliği risklerini yönetmeye ilişkin tavsiyelerini de paylaştı. Associated Press'in bir raporuna göre yeni ABD başkanı, "TLS'ye veya kuantum anahtar değişimine geçmeyi unutun. Gerçekten önemli bir iletiniz varsa, elle yazıp kurye ile teslim edin" dedi.

Trump'un önerisi, bu şekilde gizli görüşmelerin etrafına büyük hava boşlukları koyarak uzaktan hack'lenmelerini önlemek. Eğer bunu hükumet iletişimine gerçekten uygularsa, hükümet görevlileri mesajlarını kuryelerle göndermek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Basın mensuplarının ısrarına rağmen Trump, Rusya'nın seçimleri hack'lediği iddiası üzerine bir yorum yapmak istemedi ve "artık önümüze bakalım" demekle yetindi...

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ASIL kuryeler güvenlik riskidir...

@grezimonk aksine kuryelere saldırı olursa yıllarca hapise girersin aranılan kişi durumuna düşersin kısacası yem ediyor korsanları tamamıyla mantıklı 1 uygulama

Başkan Trump ne yazık ki doğru söylüyor. Dijital ortama aktarılan hiçbir şey sır değildir...

@cleverman şifreleme denen olaydan bi haber olmanız garip...kırılmayan şifre çok uzak değil...

internet her zaman tek havuzda toplanır her bilgi oradadır güvenliği yoktur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir