Donan ve pişen Surface, bu testi kaldıramadı!

Buzdolabında donan, fırında pişen Surface, hepsine dayandı! Ama bu acımasız teste o bile dayanamadı!

  • Zeynel A. Öztürk
Donan ve pişen Surface bir tek buna dayanamadı

Surface'in dayanıklı bir tablet olduğunu onu bir kaykay haline getiren Steven Sinofsky bizlere göstermişti. Şimdi ise CNet, tablet üzerinde bir dizi "dayanıklılık" testleri gerçekleştirdi.

İlk olarak Surface'i iki buçuk saat boyunca bir derin dondurucuda bırakan Cnet, tablete birşey olmadığını görünce üzerine bir yumurta kırarak 250 derece ısıttığı bir fırının içerisine yerleştiriyor. 1 saat boyunca fırında kalan Surface, çalışır halde olsa da ekranda bazı bozulmalar göze çarpıyor.

Tüm bu işkencelerin altından kalkan Surface, üzerinde bir bardak şarap döküldüğünde tepki vermez bir hale geliyor. Cnet, ekranı kurulamasına rağmen cihaz tamamen donakalıyor. Surface'i Touch Cover klavyeyle kontrol etmek de mümkün olmuyor.

Cihazı kullanılmaz hale getiren Cnet, daha önce Sinofsky'nin yaptığı kaykay testini kendisi yapmaya çalışıyor. Ancak Cnet'in testinde işler pek yolunda gitmiyor ve tabletin kasası çatlıyor. Son olarak tableti 180cm'den yere bırakan site, nihayet onun ekranını da parçalamayı başarıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Dur yapma! Yazıktır günahtır ya.

cep telefonu buzdolabında -10 dereceye kadar soğutan adamım. telefon da dayanıklı değil. galaxy gio. içi buhar oldu buhar.

ben anlamıyorum bu kadar sağlamlık fanatikliğini, işe yarasın yeter. Hergün telefonu tableti yere çalmıyoruz anasını satim

harika bir cihaz 4 tane aldım, 3 tanesini çöp öğütücüsünde parçaladım, birini kullanıyorum..

@25 Kas 2012 17:48 amaç nedir

adamlarda beyin yok 250 derecede kaç saniye yaşayabileceklerini sanıyorlar ki... test ederken o ısıyı kullanıyorlar...

test değil bunlar klasik viral reklam denemeleri yoksa şu an burada surface tabletten kim neden bahsetsin ki

iyi ya fırında yada buzlukta unutursam sorun çıkmaz içim rahatladı.

Elinizden düşürüp kırıldığında "yenisini verin demeyi çok iyi biliyoruz" asıl amaç bu sağlamlık testlerini garanti kapsamına almak ve olası davalara karşı stratejik önlem almaktır

Sen de yorum yaz