DOOM'un müziklerindeki ürkütücü semboller!

DOOM'un yeni sürümü için hazırlanan oyun müziklerinde, tuhaf semboller ortaya çıktı!

  • Cenk Atlı
DOOM'un müziklerindeki ürkütücü sembolizm!

Birkaç hafta önce PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında kullanıma sunulan yeni DOOM oyunu, tıpkı diğer DOOM oyunları gibi şeytani güçler ve diğer kötücül varlıklarla mücadele etmekle ilgili unsurlar içeriyor.

Eleştirmenler tarafından oldukça olumlu bir biçimde karşılanan DOOM'un bu en son sürümü oyuncular tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı.

Oyunun beraberinde getirdiği birçok yenilik ve işlevselliğin yanında dikkat çekici bir "sürpriz" de barındırdığı ortaya çıktı. Oyunun, Mick Gordon imzası taşıyan müzikleri bir spektrogram kullanılarak oynatıldığında yukarıda görülen ilginç görseller ortaya çıkıyor.

İlk olarak Reddit kullanıcısı Tomcb tarafından oraya çıkarılan bu görüntüler, DOOM'un oyun müziklerinin pentagram ve "666" rakamı gibi bazı satanik semboller barındırdığına işaret ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bilemedim simdi, "adamlar yapmis aga" deyip ovsem mi yoksa "kesin illuminati var" deyip elestirsem mi :)

İluminati bu. Üçgen göz filan yok mu?

Sonra biz illuminati deyince "2 video izlediniz dünyayı keşfettiniz" diyorlar.

aphex twin başlattı bu olayı... mick gordon da kendi çapında başarılı olmuş tabi :)

Beyler bayanlar bu insanları korkutmak için yapılmış olabilir fakat artık subliminal mesaj devri geçti.Mevcut teknoloji ses frekansı(korku,mutluluk) bundan 20 yıl sonra yeni teknolojiler çıkacak fakat biz yine geriden gelip o zaman da bugünkü frekans teknolojisini konuşacağız.Tıpkı eski den kullanılmış subliminal mesajlar gibi...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost