Dört çekirdekli Tegra 3'ler neler sunuyor?

Dört çekirdekli ceplerin çoğunda bulunan Nvidia Tegra 3'ün bu özelliklerini biliyor muydunuz?

Dört çekirdekli Nvidia Tegra 3'ler neler sunuyor?
Tegra 3'lü ZTE Era

NVIDIA, Mobil Dünya Kongresi'nde dünyanın ilk NVIDIA Tegra 3 süper telefonlarını duyurdu: HTC One X, LG Optimus 4X HD, ZTE Era, Fujitsu'nun Ultra Yüksek Özellikli Akıllı Telefonu ve K-Touch Treasure V8. Peki dört çekirdekli Tegra 3 nasıl çalışıyor?

Süper telefonlar için yeni Tegra 3 versiyonu 1.5 GHz'e kadar hızlarda çalışmaktadır. Tegra 3'ün merkezinde, yüksek performans ve pil süresi sunan 4-PLUS-1 dört çekirdekli CPU mimarisinin yanı sıra, çift çekirdekli işlemci Tegra 2'ye göre 5 kata kadar daha fazla performans sunan 12 çekirdekli bir GPU vardır.

NVIDIA Mobil iş birimi Genel Müdürü Michael Rayfield, "Dört çekirdekli telefon yılı gerçek anlamda başladı" dedi ve şöyle devam etti, "Ama dört çekirdek de yeterli değil. Tegra 3 ile gereksinim duyduğunuzda muhteşem pil ömrü ve performans elde edebilmeniz için benzersiz 4-PLUS-1 dört çekirdekli mimariye sahip bir işlemci geliştirdik."

Beş yeni Tegra 3 süper telefon, uzun pil süresi ile birlikte hızlı web tarama, yüksek kaliteli oyun ve ileri derecede çoklu görev sunmaktadır.

Fiziksel efektler, dinamik ışıklandırma ve fazlası

Tegra 3'lü K-Touch Treasure V8

Telefonlar dinamik ışıklandırma, fiziksel efektler ve yüksek çözünürlüklü ortamlar ile daha fazla gerçekçilik sunan Tegra 3 ile optimize edilmiş mobil oyunlardan yararlanmaktadır. Bu oyunlar, Tegra işlemci için optimize edilmiş en iyi oyunların yer aldığı NVIDIA'nın ücretsiz Android Market uygulaması olan Tegra Zone'da bulunmaktadır.

Temel özellikler / Önemli noktalar:

• Süper telefonlar için Tegra 3 işlemci 1.5 GHz hızda çalışır ve aşağıdaki özelliklere sahiptir:

• Çok düşük hızda çalışan ve pil tasarrufu sağlayan beşinci bir çekirdek içeren 4-PLUS-1 dört çekirdekli CPU mimarisi

• Tegra 2 işlemciye göre 3 kata kadar daha fazla performans sunan ve stereoskopik 3D desteği içeren 12 çekirdekli bir GeForce GPU

• 40 Mbps hızda 1080p yüksek profilli video desteği ile yeni video motorları

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Buna ragmen Snapdragon'un cift cekirdekli S4'leri hem pil hemde performans olarak Tegra3'dan daha iyi oldugunu sögleniyor.

PC'lerden yavaş yavaş mobile geçiriliyoruz. Aynı suda kaynatılan bir kurbağa gibi. :)

snapdragon un çift çekirdekli S4 leri tegra 3 den daha iyi zaten...dört çekirdekliye pek gerek yok nedeni yeni çıkan dört çekirdekli telefonların hepsinin ram i 1gb den yüksek değil çünkü..
telefonlarda playstation 2 oyunları hala oynanamıyor.playstation 1 de kaldık ama en azından android ve ios oyunlarından çok çok daha iyi.android in de son zamanlarda iyi oyunları çıkıyor ama çoğu paralı.brothers arms,nfs hot pursuit,cs portable,call of duty,asphalt 6 v.b. gibi ücretsiz android oyunları çok güzel....yiğidi öldür hakkını yeme.yinede xperia play ve diğer playstation sertifikalı android telefonlar için playstation 1 oyunları vazgeçilmez....telefonlarda playstation 2 oyunları oynayabilmek için daha fazla çekirdek,daha yüksek ram,daha yüksek ekran çözünürlük birimi,daha yüksek işlemci hızı gibi donanımlara ihtiyaç var.umarım kısa sürede dört çekirdekli telefonlar geride kalır.daha fazla çekirdekli telefonlar çıkar.

nVidia çaktırmadan Sony vita portable cihazlara giderek seni ilerde ham yapabilirim diyerek göz dağı vermeye başladı. Kim bilir ileride nVidia kendi oyun cihazlarını piyasaya sürer. İşlemci üretimi bir başlangıç gibi görünüyor. Ama bundan ziyade kolay paranın peşinde olmak nVidia için şimdilik daha cazip gibi görünüyor. Saygılar.

Max_Real Qnx

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play