Dosya paylaşımının 3 yeni yolu ve yeri!

RapidShare'in modası geçiyor: İşte daha kullanışlı ve yeni teknolojileri destekleyen 3 yeni rakip!

  • Zeynel A. Öztürk

HTML5'le beraber dosya paylaşım siteleri de gelişti ve artık eskisinden çok daha kolay bir kullanıma sahipler. Örneğin artık dosyaları bazı web sitelerine sürükleyip bırakmanız ve göndermeniz mümkün oluyor. Dosya paylaşımı için masaüstü uygulamalarını kullanmak daha kolay olabilir ancak benzer web alternatiflerini incelemenin kimseye zararı yok.

İşte yeni bazı web tabanlı depolama ve dosya paylaşımı siteleri.

Crate

Crate ile 50MB'a kadar olan dosyalarınızı web sitesine sürükleyip, kısaltılmış URL'yi kopyalarak istediğiniz bir kişiyle paylaşabilirsiniz. Ücretsiz hesaba kaydolursanız, 6 'crate'e ve toplamda 200MB depolama alanına sahip oluyorsunuz. Oturum açtığınızda dosyalarınızın görüntüleme ve indirme sayısını görebiliyorsunuz. Internet Explorer 9 dosyaları sürükleme ve bırakmayı desteklemediğinden Firefox veya Chrome gibi uyumlu bir tarayıcı kullanmanız gerekiyor.

Ge.tt ile gerçek zamanlı paylaşın

Ge.tt

Ge.tt, dosyalarınızı gerçek zamanlı olarak paylaşabileceğiniz bir web sitesi. Siteyi kullanrak dosyaları seçebilir veya destekleyen tarayıcılarda dosyaları tarayıcıya sürükleyebilirsiniz. Sitenin ilginç ve oldukça faydalı bir özelliği, siz daha dosyayı yüklerken dosyanın indirilebilir hale gelmesi. Ücretsiz hesaba kaydolarak dosyalarınızın ömrünü 30 güne uzatabilir, canlı istatistikler elde edebilirsiniz.

Min.us

Min.us

Min.us, resim galerilerini paylaşma hizmetiyle açılmıştı. Ancak hizmet şimdi gelişti ve belgeler, videolar gibi dosya türlerini de kabul ediyor. Dosyalarınızı sürüklemeniz veya seçmeniz mümkün. Bunun ardından dosyasını hemen görebilir, yeni dosya ekleyebilir veya kaldırabilir, tüm paylaşımı zip olarak indirebilirsiniz.

Hizmeti kaydolmadan kullanmanız mümkün, ancak kaydolduğuzda kendinize ait bir URL'ye sahip oluyorsunuz ve bu adresten dosyalarınızı yayımlayabiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

rapidin en büyük rakibi megaupload bence

" Internet Explorer 9 dosyaları sürükleme ve bırakmayı desteklemediğinden Firefox veya Chrome gibi uyumlu bir tarayıcı kullanmanız gerekiyor." alın size yenilikçi ie9 dosya sürüklemeyi desteklemiyor haha :D

RAPİDİN MODASI GEÇİOR DEĞİL ÇOKTAN GEÇTİ ARKASINDAN HOTFİLE MODA OLDU ŞUAN HOTFİLENİN MODASI GEÇİO FİLESERVE MODA OLDU ARTIK

Mediafire ne indirme hızı limiti var ne bekleme süresi

mediafire varken kullanılmaları bile hata.

Fileserver değil de Duckload modası geldi bence ...

yeni moda artık filesonic bakalım o'nun modası ne zaman geçecek.

p2p paylaşım varken bunlar ne kadar gereksiz.

Paylaşımla ticareti birbirine karıştırmışsın sen kenan...İnsanlar yükledikleri dosyalardan kazanç sağlıyorlar dediğin siteler üzerinden.
Buna paylaşım denmez.Çünkü çıkar ilişkisi var.
Ayrıca TTnetin Netdisk adında aynı sistemde üstelik 1gb ücretsiz alan ile dosya paylaşımına imkan sağlayan uygulaması var.

IE 9 dosya sürükleyip bırakmayı desteklemiyor mu? puahhaha. bu mudur koskoca Microsoft!? Firefox Forever!!

1 tanesi 50mb 6 tanesi 200mb

Bunlar bence RapidShare'in rakibi değil. Rapid daha çok illegal dosya paylaşımında kullanılıyor. Bu siteler ise daha çok dosya depolama ve arkadaşlarla paylaşmak için yararlı ve tabiki küçük boyutlu.

Rapidshare'in tahtına kimse oturamaz.Onu kuranlar bile o kadar muazzam bir veri trafiğini kontrol etmekte ne kadar zorlandıklarını itiraf edercesine açıklamalarda bulunuyorlar.Yasal olmayan içerik paylaşılması normal yani.Tamam etik değil ama kontrolü çok zor...

ttnetin şu net diski hiç bişeye yaramaz lakin zaten windowslive de bile 25gb veri yedeklemesi yapılabilirken birde netdiske paramı verecez.ah gözünü sevdiğim superonline şu fber optikleri biran önce samsuna döşe altyapını kur bak bakalım o zaman ttnet müşterisi kalıyormu

rapid'in tahtına kimse oturamaz.Bu sitelerin de rapid'in rakibi olabileceğine inanmıyorum.Bana göre rapid'in rakibi hotfile ve fileserve

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play