Dosya transfer sürenizi hesaplayın...

Dosya transfer etmeniz gerektiğinde, bu ufak araç gerekli hesaplamaları sizin için yapacak...

Transfer Time Calculator, özellikle sistem yöneticileri için çok kullanışlı olabilecek, güçlü ve ufak bir yazılım. Bu programın özelliği büyük dosyaları farklı sunucular veya bilgisayarlar arasında transfer etmeniz gerektiğinde size yaklaşık olarak ihtiyacınız olan süreyi gösterebiliyor olması. Ücretsiz ve kurulum gerektirmeyen bu ufak uygulamayı kullanmak için tek ihtiyacınız olan iki temel bilgi.

Bu bilgilerden ilki ağınızın veri transfer kapasitesi. Yerel bir ağ üzerinden dosya transferi yapmanız gerektiğinde genellikle daha geniş bir transfer kapasitesine sahip olabilirsiniz ama internet üzerinden benzer bir işlem yapmanız gerektiğinde işiniz daha uzun sürebilir.

Transfer Time Calculator'da üst bölüme transfer ağınızı genişliğini, alt bölümüne ise transfer etmek istediğiniz dosyanın büyüklüğünü yazıp "Calculate" tuşuna basmanız yeterli. Bu sayede örneğin 100Mbit/saniye bir bağlantı üzerinden 100 GB dosya transfer etmenin yaklaşık olarak 2 saat 37 dakika ve 1 saniye süreceğini kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Transfer Time Calculator'u şu adresten indirebilirsiniz. Sunucunuzun veya bilgisayarınızın veri transferin kapasitesinden emin değilseniz, şu adresteki araçlardan yararlanabilirsiniz...

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Herşeyi biz söyledikten sonra ne anlamı var

süper işe yarar

online yapsalarmış ya bunun için program mı kurcaz

Böyle bişeyi kullananın aklına şaşarım. 1.5 Aydır Prison Break 'ın Sezon 1-2-3-4 'ünün download ını bekliyorum. İnsan indirmek istedikten sonra zaten bekler (:

gereksiz bir program...

anladığım kadarıyla program verdiğimiz dosya boyutunu hıza bölüp sonucu süre olarak gösteriyo saçma bence

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir