Dotcom yeni hacker'lar mı arıyor?

"Sıkıyorsa hack'leyin!" şeklindeki meydan okuma modasına sonında bu dev site de katıldı!

Mega'yı ele geçirene 10,000 avro ödül!
Şimdiden bir milyondan fazla kayıtlı kullanıcı var

Bir süre önce ünlü paylaşım sitesi Megaupload, yasa dışı dosya paylaşımından dolayı dava edilmişti. Ancak şirketin kurucusu olan Kim Dotcom, yeni sitesi Mega'yı açmakta gecikmedi. Şimdi de kendisi, sahip oldukları şifrelemeyi kırabilecek kullanıcılara para ödülü sunacak kadar iddialı açıklamalarda bulunuyor.

Kim Dotcom'un kendi twitter hesabı üzerinden attığı mesajında, sahip oldukları sistemi kırabilecek kişiye 10.000 avro para vereceğini beyan etti. Yakın zamanda cloud sunucu sistemi üzerinden açılan sistem hakkında bilgi veren Dotcom, sistemin rahat bir şekilde hack'lenebileceği yönünde birçok eleştiriye maruz kalmıştı. Şimdilik birçok açıdan limitli gibi gözüken siteyeyse, kısa süre içerisinde yeni şifre koyabilme ve isteğe göre geliştirilebilir güvenlik ayarları eklenecek.

Maga, yaptığı yeni açılışından itibaren üç farklı kullanıcı modelini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Sitenin şimdiden 50 milyondan fazla torrent dosyası ve aynı zamanda bir milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Avro diye para birimi yok Euro € var...

@grezimonk Euro, Europe geldigi icin bizim akillilar Avrupa'dan Avro yaptilar. Sonucta ikisininde sonu o ile bitiyor isine gelirse. Türkce'si Avro.

@grezimonk Bakiniz, arastiriniz, ogreniniz : Turk Dil Kurumu Sonra yorum yapiniz.

Yeni kurduğu siteyi RSA-Krypto sistem ile şifreleme yoluna gitmiş, reklamın iyisi kötüsü olmaz. Hackerler zaten yıllarca senin siten üzerinden crack dosyalarını tüm Dünyada paylaşmadılar mı? Senin yeni MEGA siteni niye hacklesinler, kendi kalelerine gol atacak kadar aptal mı bu güruh? Bu gerçeği bildiği için, K. Dotcom reklam amaçlı zırvalamış.

@grezimonk, Avrupa Birliği ve aday ülkeleri için para birimini kendi dillerindeki gibi ve yazma özgürlüğü verilmiştir. Sembolü sabittir fakat İngilizce Yuro, Almanca Oyro, Fransızca Öro, Türkçe Avro olarak okunmaya ve istenildiğinde yazılmaya devam edilecektir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir