Dövmelerden kurtulmak için yeni bir yol var!

Eğer vücudunuzda kurtulma istediğiniz bir dövme varsa, bu haber sizi fazlasıyla sevindirecek!

  • Levent Öztürk
Dövmelerden kurtulmak için yeni bir yol var!

Dövmeler ile ilgili en büyük problem, bu mürekkep çalışmalarının ömür boyu derinize işlenmiş olarak kalmaları. Tabii ki pahalı, çok zaman harcayan ve potansiyel olarak iz bırakabilen bir işlemden geçerek bu dövmelerden kurtulabiliyorsunuz. Ama yeni bir dövme çıkarıcı krem, bütün bu işlemi çok kolay bir hale getirebilme potansiyeline sahip.

Nova Scotia'da yer alan Dalhousie University'deki bir patoloji araştırmacısı Alex Falkenham, dövme çıkarma sürecini basit bir krem sürmeye indirgeyebilecek olan bir formül üzerinde çalışmakta. Araştırmacı halen formül üzerinde çalıştığını söylüyor. Başka bir deyiş ile, yakın bir zaman içerisinde genel kullanıma sunulamayabilir ancak çalışma, oldukça umut verici gözüküyor. Bu krem, lazerlerin aksine sadece mürekkep dolu olan hücrelere saldırıyor ve bu durum da yanmayı minimuma indiriyor.

Falkenham, kremi dövme yapılmış domuzlar üzerinde deniyor ve bu yüzden insanlarda dövmelerden tamamen kurtulmanın ne kadar süreceğinden emin değil. Ancak şu anda bir dövme yaptırmaya kalksanız, büyük ihtimal ile bu dövmeden sıkılana kadar bu krem satışa sunulmuş olacaktır. Tahmin edilen 10 x 10cm uygulamasının bedeli, 4-5 Kanada senti olarak gözükmekte, yani bütün bir ay sürecek olan bir tedavi süreci bile olsa, var olan diğer yöntemlere göre çok daha ucuz olacağı söylenebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

"Dövmeler ile ilgili en büyük problem, bu mürekkep çalışmalarının ömür boyu derinize işlenmiş olarak kalmaları. " Dövmelerin yapılmasındaki amaç bu değil mi zaten? Ömür boyu derinize işlenmiş bir şey istemiyorsanız neden ömür boyu derinize işlenen bir şeyi yaptırırsınız?

@21 Şub 2015 20:53 Sevda ya şirin gözükmek için yaptırıpta, Sibel gelince ayağı kıçına kaçanlar için demek isteniyor... :)

Alirim ben sol ayak bileqimde var sildirmek istiyorum umarim kisa sure icersinde basarili olurlar

dövme tarzdır

@22 Şub 2015 12:58 Dövme tarzdır mı ! İdrar içenlerde, bu bizim tarzımız diyor... Tarz, tarz nereye kadar...

Bende dövmeler var,elimde ayağimda kolumda dirseğimde,eğer bu krem çıkarsa alırımda demekki ben her yerime süreceğim galiba.

Çok ilginç, dün gece hiç dövmelerle alakam olmamasına rağmen acaba sildirmek için daha kolay yollar olabilir mi diye düşünmüştüm. Bugün ise bu habere rasladım

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play