Dövüş ustası olun!

İngiltere'da satış rekorları kıran Soul Calibur IV'ü daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Namco Banda'inin etkileyici dövüş oyunu Soul Calibur IV, önceki sürümlere nazaran birçok yenilikleriyle beraber fanlarıyla buluşuyor.

Soul Calibur ile ilgili yayınladığımız haberde, söz konusu oyunun sadece İngiltere'de ve yaklaşık 1 hafta içerisinde 2 milyon kopya sattığını duyurmuştuk. Hal böyle olunca, Namco Bandai de satışlardan oldukça memnun ve oyunun şimdilik Xbox 360 için geliştirilen sürümündeki satışlar da oldukça tatmin edici.

Soul Calibur IV, dövüş oyunlarının geldiği son nokta denilebilir aslında. Örneğin Atari oyunlarını hatırlayın; Street Fighter ya da daha ilerisi Mortal Combat serisini düşünün. Dövüş ustası karakterlerle 3 round'da oynanan maçları kazanmak için savaştığınız bu oyunlarda, her karakterin kendine özgü bazı özellikleri bulunuyor. Bazı özel hareketleriyle karşınızdaki rakibinize çok daha fazla zarar verebildiğiniz bu tip oyunlar genel olarak sabit bir ekranda oynansa da, grafik kalitesi de artık bu gibi oyunlar için oldukça önemli bir hal aldı.

Soul Calibur IV, Namco Bandai'nin silah tabanlı dövüş serisinde vardığı son nokta. Hemen herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği Soul Calibur'un bu son sürümünde birbirinden farklı birçok karakter bulunuyor. Oyunun resimlerinden de anlaşılacağı gibi, oyunun öne çıkan ilk özelliği, içerisinde oldukça seksi olan bayanları barındırıyor olması. Dövüş oyunlarına renk getiren bu özelliğinin yanında oyunda yer alan karakterler arasında bir JEDI ustasıyla alelade bir korsan da bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Darth Vader ' a bak :D

pcye geliyor mu bu

psp ye de gelse keşke...

çok saçma olmuş korsan kılıcı ile ışın kılıcını mı savuşturacak? Ztn Vader bi force choke yapsa bitti işi :D:D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir