Müzik endüstrisi bir uygulamayı daha yok etti

Müzik sektörünün dev şirketleri yazılımları bir bir tarihe gömmeye devam ediyor: İşte son kurban...

  • Gökay Özbudak

Müzik endüstrisi el koyuyor!

Müzik endüstrisi el koyuyor!
Suçlamalar oldukça ciddi boyutta...

Ancak Mielophone'un dağıtıldığı alan adı sahibine EMI'den ve Gala Records'dan 16 Şubat'ta bir e-posta geldi. E-postada yazanlar müzik endüstrisinin rahatsızlığını anlatır nitelikteydi; "Bildiğiniz gibi şirketimiz Rusya Federasyonu'ndaki ürünlerin teliflerini ve haklarını korumaktadır. Size bağlı olduğu açıkca belli olan Mielophone isimli yazılım EMI ve Gala Records'a ait telif haklarını ihlal etmektedir."

EMI ve Gala Records bu postayla beraber yazılım dağıtıcılarına madde 273'ü ihlal ettiklerini ve 7 yıla kadar hapis istemiyle yargılanabileceklerini de belirtti. Madde 273, zararlı bilgisayar programlarının dağıtılmasını, yaratılmasını ve kullanılmasını içeriyor.

Mielophone'un arkasındaki isimler sessiz sedasız hukuk tavsiyesi alsalar da, karşılarında EMI'nin olduğunu duyanlar Mielophone'un şansının çok az olduğu görüşünde. Bakalım bu kavgayı hangi taraf kazanacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ülkeden kaçsınlar :D

limewire bile kapatıldığını sanıyorlar ama hala limewire kullanıyorum bunlar hakakten saf ya :) yazık avutsunlar kendilerini para kazanıcaz kimse indiremeyecek diye acıyorum bunlara zavallılar :)

Madde 273, zararlı bilgisayar programlarının dağıtılmasını, yaratılmasını ve kullanılmasını içeriyor.

Zararli derken? Kime gore, neye gore zararli?
Bi onlara para kazandirmiyor diye zararli mi oluyor?

De get ağzımı bozdurmayın şimdi! Ona yasak buna yasak... Bir sürü zırtapoz milyonları götürecek, kolay para kazanacak, akla hayale gelmedik şımarıklık ve kapris yapıp her türlü yaşamı deneyecek diye mi? Adına sanatçı ve sanat dedin mi yeter yani, her türlü hak onların öyle mi!

korsanı durdurmak için interneti yok etmek gerekir.

Bu bir kısır döngü etki-tepki meselesi..bir program yasaklanır yasaklanan programın daha etkili olan başka bir versiyonu başka bir isimle çıkar...bu böyle sürer gider...

Aradığım albümleri bulabilsem piyasada zaten korsana bulaşmam. Madem korsana karşılar öyleyse fi tarihindeki albümlerini de piyasada var mı yok mu diye kontrol etsinler.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Müzik endüstrisi el koyuyor!
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir