DRM oyuncularla yeniden buluşacak!

Dünyanın en çok tartışılan kopya koruma sistemi geri dönüyor; hem de tüm haşmetiyle...

  • Gökay Özbudak
Ubisoft, DRM'den memnun!
Assassins Creed 2'de DRM çok tartışılmıştı...

Ubisoft'un çok eleştirilen kopya koruma yöntemi DRM'in adını daha çok duyacağız gibi görünüyor. PC Gamer'la konuşan Ubisoft yetklisi, DRM kullanan oyunların satışlarında büyük ölçüde bir artış gördüklerini ve korsan satışlarının azaldığını dile getirdi.

Oyun piyasasını ve oyunları yakından takip edenler DRM'in oyuncular için ne anlama geldiğini çok iyi biliyor. Özetle DRM, oyuncuların oyunu oynarken mutlaka bir internet bağlantılarının olmasını şart koşuyor. İnternet bağlantısı kesildiğinde ise oyuncular oyunu oynayamıyor.

Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen Driver: San Francisco'da DRM kopya koruma sistemini kullanacağını açıklayan Ubisoft, aynı sistemin Ağustos sonunda PC için çıkması beklenen "From Dust"ta kullanılmayacağını söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

interneti olmayan napcak ?

neyse SKIDROW-RELOADED vs. bu işi çözer.

10 yıl sonra olsa bu olay kimse yadırgamaz çünkü günümüzde hala 24 saat online olmak normal karşılanmıyor ama zaman içinde sürekli online olmak, her şeyimizi bulut teknolojisine taşımak normal gelecek.

Nasıl bi sistem bu böyle.

son assassins creed oyununu alırım diyordum ama DRM sacmalıgı geri donuyorsa paramla rezil olcak degilim. Kendi dusen aglamaz ubisoft..

Neyse PC oyuncusu olmadığım için sorun yok

evinde interneti olmayanlar ne yapacak.

Saçma bir uygulama.Yani -internetin yoksa oyun oynama'diyorlar açıkça...

vardır onun da bir hilesi.bilmiyorum ama vardır dimi :s

mantıklı :)

İnsan eliyle yapılan insan eliyle kırılabilir. :) Dünya tarihinde asla kırılamamış bir kopya-korsan koruma sistemi hatırlayan?

assasin's creed II'dede vardı.Skidrow kırdı.Dünyanın sonu değil

İçim rahat çünkü ubisoft un son çıkan 3 oyunuda DRM ile çalışıyodu ve bunları SKİDROW-RELEODED ''dll'' uzantılı dosyalarla çözüyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost