Droid DNA: 1080p ekranlara hazır mıyız?

HTC'nin yeni 1080p ekranlı bombası Droid DNA, ekran yoğunluğu için bakın nelerden feda ediyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Droid DNA: 1080p ekranlara hazır mıyız?

Ekonomik anlamda son derece sıkıntılı bir dönemde yaşayan HTC, Apple'a karşı kaybettiği patent davasıyla iyice zor duruma düştü. Darboğazdan kurtuluş yolu arayan şirket, ışığı geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni 4 çekirdekli, 1080p ekranlı cebi Droid DNA sayesinde görebilir mi?

1080p ekranında 440ppi yoğunluk sunabilen Droid DNA, keskin görüntüleriyle ona bakanları etkilemeyi başarıyor. Ancak bu kadar çok pikseli bir ekrana sıkıştırmak, bazı alanlarda bazı şeylerden vazgeçmenizi de gerektiriyor.

Telefonun 5 inç'lik ekranında görseller ve metinler normal bir bakış mesafesinden iPhone 5 veya Galaxy S3'ün ekranından çok da farklı görünmüyor. Farkı görmek için daha yakından bakmanız gerekiyor. Bunun yanında bazı uygulamaların yüksek ekran yoğunluğuna henüz hazır olmadığını gözlemledik: Bazı simgeler ve grafikler yüksek çözünürlükte bulanık görünebiliyor.

Nexus 4 ve LG Optimus G'deki Adreno 320 GPU'ya ve 4 çekirdekli 1.5GHz Snapdragon S4 çipine sahip Droid DNA, şimdiye kadar bir cep telefonunda gördüğümüz en uç nokta çipe sahip. Ancak yüksek çözünürlüklü ekranın ihtiyacını karşılamak için işlemcilerin çok daha fazla çalışması gerekiyor.

DNA'nın 1080p ekranı, Optimus G'ye göre daha az FPS veriyor. Bunu birçok oyunda farketmeyebilirsiniz, ancak uzun vadede bu farklar hissedilir hale gelebilir. Yaptığımız testlerde DNA'nın çok fazla ısındığını da deneyimledik. Bununla birlikte ısının herhangi bir performans sorununa yol açmadığını söylemeliyiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Şunu merak ediyorum Htc şarj olayını başaramayan bir firma böyle bir cihazın batarya sorununu nasıl giderecek bir de yine bunuda bataryası çıkmayacak şekilde tek parça üretirse al başına belayı

Eminim bataryası 5 saat falan gider htc sonuçta bataryadan bişey beklememek lazım

1080p telefonlar icin en az 3000mAh pil gerekiyor yoka 8 saat bile kullanamazsin telefonu.

@21 Kas 2012 14:02 75 liraya3000mah pilli kapak gördüm Samsung Galaxy S III için... Telefon pili bitince priz yerine o kapağa bağlanıyor ve konuşmaya devam ediliyor. Acil durumlar için güzel bir çözüm.

o kadar ekrana full hd sığdırırlar 15.6 inç lik leptopu dandik çözünürlükle satarlar

Herşeyden önce niye v-ram eklemiolar?

note 2 daha geniş ve 3100 mAh bataryasıyla daha iyi

Apple karşı kaybeden derken arasında anlaşma yapmadı bu şirketler

@17.55 kesinlikle katılıyorum note II 1080p olmayabilir fakat haddinden fazla akıllı olan telefon diğer akıllı telefonlara nanik çekercesine 2 gün dayanıyor.

NOTE 2 CANDIR CAN :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play