Dropbox Dosyalarınızı Silinmeye Programlayın

Dropbox sürücünüzün zamanla çöplüğe dönmesini engellemek, bu aracın işi!

Dropbox Dosyalarınızı Silinmeye Programlayın

Dropbox depolama alanınız oldukça sınırlı, bu yüzden gelecekte işinize yaramayacak dosyaları sürekli depolamak israfa sebep olacaktır. İşte burada Finesse devreye giriyor, bu hizmet sayesinde Dropbox dosyalarınızı daha sonra silinmesi için son kullanma tarihi oluşturabilirsiniz.

Bu web uygulaması oldukça basit şekilde çalışıyor. Silmek istediğiniz dosyaları seçin, bir gün ve saat belireyin ve "Schedule" tuşuna tıklayın. Belirlediğiniz tarih geldiğinde Finesse seçtiğiniz dosyaları otomatik olarak siliyor. Örneğin paylaştığınız dosyalara bir hafta sonra ihtiyaç olmayacaksa, ya da projeniz belli bir tarihte bitecekse Finesse sizin için oldukça kullanışlı bir araç olacaktır.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz: https://www.finesseapp.co/

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

"Dropbox depolama alanınız oldukça sınırlı" Oldukça sınırlı derken sanırım çok da sınırlı olmadığını söylüyorsunuz. Yani evet sınırlı ama yeterince sınırlı daha fazla sınırlamaya gerek yok anlamında! "Bu web uygulaması oldukça basit şekilde çalışıyor." derken de çok basit şekilde çalışmıyor ama yeterince hatta olabildiğince basit altından kalkarsınız anlamında. Yani bundan daha basit pek mümkün değil Ya da başka bir ihtimal siz "oldukça" ne demek bilmiyorsunuz! Anlamını bilmediğiniz sözcükler

Uygulamaya DropBox'taki tüm dosyalara erişim izni veriyorsunuz. DropBox'un kendisine bbile dosya emanet etmenin güvenliğini tartışırken bir de böyle uygulamalara dosyaları açmayı düşünün.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir