Dropbox kullanıcı adı ve parolaları sızdı!

İnternetin en popüler hizmetlerinden biri hack'lendi, parolalar internete döküldü!

Dropbox kullanıcı adı ve parolaları sızdı!

Teknoloji dünyası Dropbox'un hack'lendiği iddialarıyla sarsılırken, firmadan gelen açıklama durumun çok ciddi olmadığını ortaya çıkardı. Ancak yine de parolanızı (veya parolalarınızı) değiştirmenizde fayda var.

Dropbox'u hack'lediklerini ve 7 milyon kullanıcının bilgilerini ele geçirdiklerini ileri süren hacker'lar, bunu ispat etmek için kullanıcı adlarının ve parolaların 420'sini Pastebin'de yayınladılar. Ancak Dropbox'tan gelen açıklamaya göre olaylar, hacker'ların dediği gibi gelişmedi.

Firmanın yaptığı açıklamaya göre parolalar, hack'lenen diğer hizmetlerden ele geçirilmişti. Bu parolaların bazılarının Dropbox'taki hesaplarda kullanıldığı doğru ancak bu, firmaya göre Dropbox'un hack'lendiği anlamına gelmiyor.

Bu durum Dropbox'un imajını zedeleyecek gibi görünüyor, ancak firmanın dediklerine inanacak olursak kusuru Dropbox'ta değil, aynı parolayı birden çok hizmette kullanan kullanıcılarda aramak gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bence tum servislere gmail yada bankacilik hizmetlerindeki gibi sms sifresi ile erisebilme gelmeli.

@14 Eki 2014 15:36 aslında dropbox da benzeri var. Google autenticator veya otp auth gibi iki aşamalı doğrulama uygulamalarını destekliyor. Ama bir yandanda CIA in dropbox da hissesi var ve Condelezza Rice bu sene yönetim kuruluna alındı.

haberi okuduğum gibi parolayı değiştim 55 GB alanım var 8 GB ı dolu resim var mazallah sıkıntıya gitmesin :)

Onedrive en güveniliri

her gün birşey oluyor! zaten günlerimiz de bir şey olacak mı diye beklemekle tükeniyor.

apple öc alacam diye neler yaptırıyo as

Samsung bu kadar kaliteli iste

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir