Canon'dan DSLR seviyesinde performans!

Canon'un yeni portatif kamerası, DSLR makinelere çok yakın bir fotoğraf kalitesi sunuyor!

Kompakt bir gövdede üstün optikler

Kompakt bir gövdede üstün optikler

Kompakt bir gövdede üstün optikler

Canon'un optik deneyim mirasından yararlanan yeni bir süper parlak f/2.0-3.9 lens, foto muhabirleri veya fotoğrafçılık tutkunlarının ihtiyaç duyduğu hızı, kaliteyi ve çok yönlülüğü sunuyor. Bu lens kompakt olmasına rağmen, tam zumlama yapıldığında bile f/3.9'luk geniş diyafram değerini koruyarak mükemmel düşük ışık performansı ve alan derinliğini kontrol edebilme özelliği sağlıyor. 24-120mm odak uzaklığı aralığı ve 9 ağızlı diyaframıyla 5x optik zum lensi, geniş açılı manzaralardan kusursuz arka plan bulanıklılığına sahip yakın plan portrelere kadar, inanılmaz ölçüde geniş bir konu portföyünde çekim yapmakta uzman. ZoomPlus özelliği zumlamada erişim alanını dijital olarak iki katına çıkarak daha fazla esneklik sunarken, yakın plan çekimlerde PowerShot G1 X Mark II, 5 cm'ye kadar makro çekimler yapılabilmesine imkan tanıyor.

Doğru ve özelleştirilebilir odaklanma ve kadrajlama

Kompakt bir gövdede uzman performans sunmak için tasarlanan PowerShot G1 X Mark II'de profesyonel seviyede kontrol sunan çeşitli geliştirmeler yapılmış. Bunlardan ilki, PowerShot G1X modelindeki 9 AF noktasına sahip AiAF Sistemi geliştirilmiş ve AF noktası sayısı 31'e çıkarılmış. AF noktalarının sayısının artması ve kare içindeki kapsamının genişlemesiyle, sığ alan derinliğine sahip görüntüler oluşturulurken fotoğraf makinesinin konuya doğru bir şekilde kilitlenme kapasitesi artırılmış durumda.
PowerShot G1 X Mark II'nin tamamen özelleştirilebilir Çift Lens Kontrol Halkası istenen fotoğraflama sonuçlarının daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Ergonomik bir şekilde yerleştirilen Adım ve Sürekli Halkaları, zum, diyafram ve enstantane hızı dahil olmak üzere parametre ayarları artımlarının güvenli bir şekilde yapılmasını sağlarken, rahatça kullanılan Sürekli Halka, manuel odaklanma sırasında ince ayar yapılması özelliği de sunuyor.

Fotoğraf makinesinin 7,5 cm (3.0") LCD dokunmatik ekranıyla kolay kadrajlanma yapılması, fotoğrafçılara işlevlerin kontrolünde ekstra bir seçenek sunuyor. Alınan ve işlemden geçirilen renk aralığının aynısı olan sRGB spektrumlu yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsü, fotoğrafçıların güvenli bir şekilde çekim yapabilmeleri ve fotoğrafları yüksek bir doğrulukla incelemeleri anlamına geliyor.

DIGIC 6 ve Akıllı IS ile yüksek performans

En yeni nesil Canon görüntü işlemcisi DIGIC 6 ile üretilen PowerShot G1 X Mark II, çok farklı çekim koşullarında üstün sonuçlar sunuyor. DIGIC 5'ten 2,4 kata kadar daha hızlı olan ekstra işleme gücü, düşük aydınlatmalı çekim ortamlarında daha net, daha düşük parazitli JPEG görüntüler ve MP4 videolar elde etmeye yarıyor. Ayrıca, cihazın genel çekim gecikmesinde yanıt verme hassasiyetini %56 oranında azaltan bu işlemci, hızlı kesintisiz sürekli çekim imkanı sunduğu gibi Arka Planda Odaksızlık ve elde HDR gibi özelliklerin kullanılmasını sağlıyor.

Paylaşılmaya hazır yaratıcı görüntüler

PowerShot G1 X Mark II'de fotoğrafçıların yaratıcılığını hayata geçiren ve güçlendiren çeşitli yeni özellikler de var. Güçlendirilmiş Yıldız Modunda artık yeni bir Yıldız Portre seçeneği de mevcut. Bu yeni seçenekle kullanıcılar, yıldızlı gökyüzü altında mükemmel bir şekilde pozlanmış konu çekimleri yapabilirler. Çekimi, paylaşımı ve yedeklemeyi kolaylaştırmak için PowerShot G1 X Mark II'ye yeni Wi-Fi özellikleri de eklendi . Bunlar arasında, NFC özellikli akıllı cihazlarda cihazları birbirine dokundurarak çabucak başlatmak için dahili NFC yer alıyor. Kullanıcıların tek yapması gereken görüntüleri akıllı telefonlarına aktarmak ve sonra görüntülerdeki hücresel verileri kullanarak fotoğraflarını istedikleri her yerde yükleyip paylaşmak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Elimdeki lumia 1520 nin fotoğraf kalitesi pozlaması, ışık ve netlik olarak dslr larla kapışıyor.

Bir Rx1 değil üzgünüm

Yav he he 1020 dslrdan falan iyi önce bir Sonr Rx1 i falan geçsin

Sony rx 1 e gerek bile yok once nex7. Yi gecsin sonra rx1 cok fazla gelir bu cihaza lumia 1020 diyen arkadas sen daha once eminim aps -c sensorlu bir makina bile kullanmamissindir once bi kullan sonra yorum yap sen o telefonla cektigin resimlere resim dermisin bilmem sana tavsiyem sony nex7 bul onla bi resim cek sonra 1020 yi cope atarsin nex7 sony nin orta alt seviye bir makinesi bu arada hatirlatiyim

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Kompakt bir gövdede üstün optikler
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir