Dudak uçuklatan fiyata canavar gibi bir cep!

Bu cep alıştığınız "dışı pahalı içi sıradan" ceplerden değil. O hem çok lüks, hem de tam bir canavar

  • Ercan Uğurlu
İşte Vertu'nun "lüks" Signature Touch cebi!

Lüks cep telefonları üreticisi Vertu, Signature Touch adını verdiği yeni "lüks" cebini tanıttı. Ancak bu defa yalnızca lüks olmakla kalmayan aynı zamanda güçlü donanım özellikleriyle de dikkat çeken bir telefon tasarlayan Vertu, cebinde gücün simgesini taşımak isteyenlere hitap ediyor. Elbette biraz da parası olanlara...

Beşinci derece titanyum kaplı bir gövdeye sahip olan Signature Touch, tasarımıyla oldukça şık görünüyor. Yine beşinci nesil safir kristal malzemelerin yer verildiği Signature Touch'ta deri kaplamaya da yer veriliyor. Ekranın ön kısmını koruma altına alan bu deri malzeme ise elbette sıradan deri değil. Buzağı, kertenkele veya timsah derisi arasında tercih yapabiliyorsunuz. Diğer yandan telefonun daha özel ve kurumsal borda renk veya altın sürümleri de mevcut.

Signature Touch'ın lüks olduğu kadar güçlü bir telefon olduğunu da söyledik. Peki, cebin özellikleri ne? Android 4.4 sürümüyle gelen cep, 2.3 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 801 işlemciye ve 4.7 inç büyüklüğünde 1080p ekrana yer veriyor. Diğer yandan Cat 4 LTE, NFC ve Qi kablosuz şarj desteği de sunuyor.

Daha fazla özellik ve dudak uçuklatan bir fiyat... Haberimizin ikinci sayfasında...

Böyle telefona böyle fiyat...

13 megapiksel değerindeki ana kamerası için ünlü fotoğraf markası Hasselblad'la çalışan Vertu, hoparlörler için de Bang & Olufsen'le anlaşmış. Böylece fotoğraf ve ses kalitesi üst düzeyde olan cep, Dolby Digital Plus çevresel ses desteği sunuyor. "Selfie"ler için 2.1 MP ön kameraya da yer verilen telefonda, 64 GB dahili depolama alanı var. Bu alanı microSD kart ile genişletemiyorsunuz.  2275 mAh bataryası bulunan Signature Touch'ın ağırlığı ise 192 gram ve 10.65 mm kalınlığında. Kalitenin biraz ağır ve kalın olması ise gayet normal.

Vertu'nun bu "lüks" cihazı için belirlediği fiyat ise elbette biraz "uçuk". Tam 10.300 dolar / 7.900 euro fiyat etiketleriyle satışa sunulan temel model Signature Touch, isteğe bağlı olarak eklenen özelleştirmelerle fiyatını 14.900 dolar / 11.500 euro'ya kadar yükseltebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Kamerası yetersiz. Signature Touch 2yi bekliyorum. Belki o arada zengin de olurum.

Hem samsung telefonlara hafif ve plastik olsa bile kaliteli diyorsunuz, hem de burada kalitenin biraz ağır ve kalın olması normal diyorsunuz. Reklamdan başka birşey değil bu yaptığınız.

Karun kadar zengin olsamda bu telefondan birtane dahi almam, alanıda ayıplarım. Isrf derileri için katledilen yaşam hakları ellerinden alınan canlılara yazık değilmi?

Ne canavarı bu ancak miyavlar be :D bundan daha iyileri var piyasada

Herşey bu kadar üst düzey ama batarya yerlerde sürünüyor.

14.900$ yaklaşık 30.000 tl o fiyata çok daha iyi bir telefon yapılır bir de iPhone 5s' in altın kasası biraz kişiselleştirilerek güzel bir telefon haline gelir, doğrusu telefon kaba duruyor

görünümü hoş değil

iletken parçaları bakır yerine altın mı acaba pehhhhhhhh dandiroid telefona bu fiyat verecek kek'lerde var demek ki

Gm discovery elite bile bundan iyi!

Ç ok Ö ğrenç P ehh

Fiyat/Performans kralı. :)

ıyyyy iğrenç görünüyor :/ o kadar çok param olsaydı şu berbat görünümlü vertu'yu asla almazdım. o kadar param olsa kendime son çıkan iphone'dan bir tane alır, sevdiklerime de aynısından birer tane hediye ederdim. sonracığıma itunes gift card'lar alırdım, hem kendime alırdım hem de sevdiklerime hediye ederdim onları da. sonra gelsin uygulamalar gitsin oyunlar, gelsin filmler gitsin müzikler keyfimize bakardık, hem de apple stabilitesiyle ve güvenilirliğiyle :)

Sen de yorum yaz