Duke Nukem kavgası giderek sertleşiyor

Duke Nukem tarih olmak üzere ama kavgası bir türlü bitmiyor: Şok iddialara sert yanıt gecikmedi...

  • Yaşar Tuna Zorlu
Duke Nukem kavgası giderek sertleşiyor
Duke Nukem Forever (DNF)

Daha önce Take-Two Interactive 'in 3D Realms'e açtığı dava ile ilgili ayrıntıları sizlere buradan ulaştırmıştık.

3D Realms'in yanıtı ise gecikmedi. "Take-Two toplam olarak 2.5 milyon dolar haricinde Duke Nukem Forever (DNF) için ne bir avans ödedi ne de ekstra bir fon ayırdı" diyen yetkililer "DNF için bugüne kadar aldığımız tek avans 1998 yılında GT Interactive tarafından verildi ve 400,000 dolar'dı." açıklamasını yaparak Take-Two Interactive'in 12 milyon dolar ödeme yaptığı iddialarını yalanladı.

"Take-Two, Duke Nukem Forever'ın geliştirilmesi için kaynağa ihtiyacımız olduğunu biliyordu" diyen firma yetkilileri, "Take-Two Interactive'i, istediği değişiklikleri yapmamız için gerekli fona sahip olmadığımız ve bir anlaşma sağlanmazsa çalışma ekibimizi dağıtmak zorunda kalacağımız konusunda bilgilendirdik." açıklamasını yaptı.

Mahkeme kayıtlarına göre Take-Two Interactive, DFN kaynak kodunun değiştirilmesi veya kullanım haklarının satılması üzerine geçici yasaklama emri koydurmak istedi, fakat 3DR'ye göre mahkeme bu isteği reddetti.

3D Realms : "Devam eden dava hakkında yorum yapamasakta, inanıyoruz ki Take-Two davası Duke Nukem'in satış haklarının zahmetsizce alınmasını engelleyecektir."

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Neredeyse 10 yıl oldu bir oyunu bitiremediniz.Adamlar sokakta mı buluyor parayı,demek ki elle tutulur birşey veremediniz ki yatırım yapmadılar.Borumu 2 milyon dolar+400 000 dolar avans.Oyunu geliştirmeye niyetiniz yok sizin başka mazeretler peşinde koşuyorsunuz.Mahkeme haklarını take-two versin dekurtulalım bu bekleyişten.

Duke Nukem Forever, ismi ustunde zaten. Gelisitirilmesi sonsuza kadar surecek. Ben bircok ekran goruntulerine baktim, oyun cok kabiliyetli bir engine ile gelistirilmis. Goruntuler etkileyici, sadece gerekli grafiker, tasarimcilari toplayip bitirecekler. Mahkeme uzarsa bu is yilan hikayesine doner, sonucta teknoloji de hizli bir sekilde eskiyor.

evet t2g e versin

Gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum,ben ufak çocukken bekliyordum çıkmasını,üniversiteye geldim yine bekliyorum.

Oyun tarihinin en büyük fiyaskosu bence.Bu saatten sonra dünyanın en iyi oyununu yapsalar bile,editörler hak ettiği puanı vermez.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir