İyisiyle kötüsüyle Apple Store ile bir sene

Apple App Store açılalı 1 yıl oldu. Peki neler yaşandı, en iyi iPhone uygulamaları hangileri oldu?

Programlar: Ücretsizinden, en pahalısına kadar

Programlar: Ücretsizinden, en pahalısına kadar

I Am Rich: En pahalı program
Geçen sene içerisinde en çok konuşulan program: I Am Rich. Armin Heinrich tarafından geliştirilen ve 799 Euro'ya sunulan program Apple tarafından sebep belirtilmeden kaldırıldı. iPhone sahipleri sadece bir gün boyunca bir tür durum çubuğu olan "I Am Rich"i indirebildi. Bu süre içerisinde sadece sekiz kullanıcı bu programı indirdi ve bu da Heinrich'e Apple vergileri düşüldükten sonra yaklaşık 4475 Euro kazandırdı. Şu an mağazanın en pahalı programı iPhone üzerinden webcam kontrolü sağlayan iRa Po (720 Euro).

Programlar: Ücretsizinden, en pahalısına kadariShoot: En başarılı uygulama
App Store'daki etkileyici download sayıları sadece Apple'ı değil aynı zamanda 100.000'in üzerindeki geliştiriciyi de mutlu ediyor. Geliştiriciler her program satışında satış gelirinin yüzde 70'ini alıyor. Ethan Nicholas ismindeki geliştiricinin hikayesi, akıl almaz başarılara bir örnek olabilir. Başlangıçta 4,99 Dolara sunduğu iShoot oyunu sayesinde daha ilk günde 1000 Dolar kazandı. Nicholas satışları arttırmak için bu senenin ocak ayında oyunun ücretsiz Lite-sürümünü yayımladı. Öyle görünüyor ki, hedefi tam 12'den vurdu: iShoot Lite bugüne dek iki milyon kez indirildi ve birçok kullanıcı anında 2,99 Dolarlık tam sürüme geçiş yaptı. Nicholas, yazdığı programın yayımlanmasından beş ay sonra 800.000 Dolar kazandı ve Sun Microsystems'deki asıl işine son verdi.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

helal olsun sa
----------------------------------
iShoot: En başarılı uygulama
-----------------------------

bahadir: windows 7 den vazgeçtim. Apple Macintosh alacağım.Sırasıyla tüm ürünlerini...

telefon almaya korkuyorum okadar hızlı değişiyor ki

olaya bak ya millet neye para vereceğini şaşırmış 799 euro ya programmı olur o 8 kişi baya zengin herhalde görende profosyonel bir program falan alır.bir tür durum çubuğuymuş millet nereye para vereceğini şaşırmış sanırsam :))

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir