"Dünya çapında bir skandal" videosu!

Eğer "Dünya çapında bir skandal"ın videosunu bulsam kesin izlerim diyorsanız, önce bu haberi okuyun!

  • Ali Güngör

Sophos'un açıkladığı en son Facebook salgını şimdiden 170.000 kişiyi vurmuş durumda.

Cep telefonuna mesaj yollayınca gizemli bir şekilde ölen birinin videosu şeklinde tanıtılan bağlantı, aslında zararlı bir uygulama.

"I am shocked!!! I'm NEVER texting AGAIN since I found this out. Video here: http://bit.ly/...... - Worldwide scandal!" ( Şok oldum! Bunu gördükten sonra bir daha mesaj yazmayacağım. Video burada; Dünya çapında bir skandal!) mesajı kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bu ve buna benzer bağlantılara dikkat edin, videoyu izlemek için sizden yetki isteyen uygulamaya izin vermeyin. İzin verirseniz Facebook hesabınız otomatik olarak bağlantılarla dolduruluyor ve salgın dostlarınıza yayılıyor.

Kişisel bilgileri ele geçiren uygulamanın başka neler yaptığı henüz bilinmiyor. Eklediyseniz de hemen uygulamalara girerek bu uygulamayı engelleyin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Link verseydiniz de girseydik :P

Facebook ta tanımadığınız, güvenmediğimiz hiçbir uygulamaya izin vermeyin. Bir anket sonucunu görmek için açtığınız uygulama sizden her türlü bilginize erişim hakkını isteyebiliyor, çağın en kolay bilgi hırsızlığı.

şahsen ben yazılımcısına güvenmediğim hiçbir uygulamaya izin vermiyorum güvenip izin verdiklerimi de işim bitince uygulama ayarlarından izinini kaldırmayı tercih ediyorum

yemezler codec modec istemez kolay kolay bi video sadece codec bulunamadı der (Diyen de media oynatıcı video değil :D :D)

"Şok oldum! Bunu gördükten sonra bir daha mesaj yazmayacağım. Video burada; Dünya çapında bir skandal!"
Mesaj yazmayacağım dedikten sonra herkese mesaj atmış. İnananın beyni sulanmış demektir :D

Sen de yorum yaz